Dnes je čtvrtek 19. září 2019, svátek má Zita, zítra Oleg

Akce 

Brno bez bariér 2018 (Evropský týden mobility)

16.–22. září 2018

www.brno.cz/etm

 

Dny umění nevidomých na Moravě

zveme Vás v rámci 24.ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě na koncert nevidomého zpěváka a klavíristy

Honzy Jareše, s hudebním doprovodem: Tomeš Smetana – kontrabas  a Jaromír Helešic – bicí

Pojď dál a zpívej

19.9. v 17hod., Křišťálový sál Staré radnice Brno

  

Dny Umění Nevidomých na Moravě

Na koncert Vás zvou Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, oblastní odbočky Brno-sever a Brno-střed a Magistrát města Brna, Odbor zdraví. Akce se koná pod záštitou 1. náměstka primátora statutárního města Brna Mgr. Petra Hladíka,

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých se zabývá zkvalitňováním života osob se zrakovým postižením. V  různých formách jim pomáhá integrovat se do běžné společnosti, realizuje volnočasové aktivity apod. SONS má dlouholetou celorepublikovou působnost, v Brně sídlí dvě odbočky – Brno-sever a Brno-střed.

Odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých již přes 20 let každoročně pořádají festival Dny Umění Nevidomých na Moravě, který si klade za cíl přiblížit veřejnosti kulturní dovednosti a schopnosti umělců se zrakovým postižením. Náplní festivalu jsou kulturní programy, na kterých vystupují nevidomí a slabozrací umělci (hudebníci, výtvarníci, divadelní soubory, atd.). Přestože má festival DUN v České republice dlouholetou tradici, v Brně letos SONS pořádá koncert poprvé.

Jan Jareš je absolventem Konzervatoře v Praze – obor populární zpěv. Vyrůstal v  Brně  a navštěvoval zde také ZŠ pro nevidomé. Koncertuje pravidelně v různých místech republiky, především v lázeňských městech.

Koncert podpořila Oční optika studio Lens, Brno, Česká 1, které oblastní odbočky SONS děkují.

foto Honza Jareš
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2019 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 10.9.2018
Redakční Systém redaQ