Dnes je pondělí 5. prosinec 2022, svátek má Jitka, zítra Mikuláš

AktualityDOBROVOLNICTVÍ

Udělej něco pro druhé -"Adoptuj" si svého seniora

Maltézská pomoc hledá v Brně dopbrovolníky do projektu  "Pomoc osamoceným seniorům a osobám se zdravotním postižením"

více informací naleznete zde:


BRNĚNSKÉ DNY PRO SENIORY

U příležitostí Brněnských dnů pro seniory, které se konají v průběhu měsíce září a října 2020 vydává Odbor zdraví Magistrátu města Brna informační leták o probíhajících akcích zaměřených na seniory. Tištěnou podobu letáku si můžete vyzvednout na Odboru zdraví MMB, na adrese Dominikánské náměstí 3, Brno, kde jsou letáky k dispozici. Bližší informace získáte na e-mailu: kucielova.jelena@brno.cz .

Přijměte naše pozvání a vyberte si z široké nabídky akcí.

Brněnské dny pro seniory 2020

 

Seniorská obálka pomůže v tísni nebo ohrožení zdraví a života

 ice-karta1

 

 

 

Seniorská obálka pomůže usnadnit řešení v situacích, kdy se senior dostane do tísně nebo ohrožení zdraví či života.
Jde o kartu, na které senioři (i za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře) vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování) a kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Údaje pak budou umístěny na viditelném místě v bytě (na dveřích lednice nebo vnitřní straně vchodových dveří).Integrované složky záchranného systému Jihomoravského kraje (zdravotnická záchranná služba, hasiči a policie) jsou o umístění karty informováni a budou ji hledat vždy na těchto místech.

Tiskopis Seniorské obálky, její vznik i Pravidla pro vyplnění  jsou k dispozici pro volné stažení na webových stránkách https://www.seniorskapolitikajmk.cz/46-seniorska-obalka.htm. Více informací se můžete dočíst také zde.
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2022 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 30.11.2021
Redakční Systém redaQ