Dnes je pondělí 5. prosinec 2022, svátek má Jitka, zítra Mikuláš

Cena křesadlo 2017Cena Křesadlo 2017

„Ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“, tak zní motto ceny Křesadlo určené pro dobrovolníky. Své favority z řady těch, kteří nezištně věnují svůj soukromý čas pomoci ostatním můžete nominovat prostřednictvím formuláře na webových stránkách Jihomoravského kraje až do 27. října 2017. Patronem ceny Křesadlo v Jihomoravském kraji je herec Bolek Polívka a slavnostní vyhlášení oceněných proběhne na začátku prosince.

„Před dobrovolníky smekám klobouk. I já jsem jednou dobrovolničil. To jsem byl už „jamák“ a někteří nás měli už za velké mistry, tak maminka řekla, nebudeš tady lenošit a půjdeš na brigádu. A poslala mě pomáhat na stavbu školky ve Vizovicích, kde jsem dělal helfra zedníkům. Ta vizovická školka dodnes stojí a já když jdu kolem, tak jsem pyšný na to, že i já jsem ji sedm, osm, možná jedenáct dnů pomáhal stavět. Někdy stačí jen pár hodin a pomůžete na svět velké věci,“ doplňuje patron ocenění herec Bolek Polívka.

Nositelem ceny „Křesadlo“ je organizace HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, z. ú. V Jihomoravském kraji je administrátorem ocenění Křesadlo organizace Maltézská pomoc, o. p. s. za podpory Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Naše město je plné hrdinů, které nikdo nepoznává. Zachraňují životy, pracují bez nároků na odměnu a budují lepší svět pro nás všechny. Ceny „Křesadlo“ se snaží takové lidi povzbudit, motivovat a dát jim najevo, že jejich obětavost je vzorem pro nás všechny,“ řekl první náměstek primátora Petr Hladík.

Dobrovolníci mohou být nominováni v sedmi kategoriích:

-          sociální služby a zdravotnictví

-          vzdělávací a volnočasové aktivity

-          environmentální aktivity související s ochranou životního prostředí

-          oblast komunitního dobrovolnictví

-          humanitární a rozvojová pomoc

-          kultura a umění

-          lidská práva


Nominovaným se může stát jakákoliv osoba starší patnácti let, která nebyla v minulosti již touto cenou oceněna. Nominovat je možné do 27. října 2017.

Nominační formulář naleznete zde (https://www.krjihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=345547&TypeID=10100)

Po ukončení nominací vybere porota, složená ze zástupců neziskových organizací, institucí veřejné správy a univerzit, vítěze v sedmi kategoriích.

Zvolit svého vítěze bude moci i veřejnost prostřednictvím hlasování na webových stránkách Jihomoravského kraje.

Jména prvních držitelů „Křesadla“ v Jihomoravském kraji budou vyhlášena na slavnostním předávání 7. prosince 2017 v brněnském Divadle na Orlí.
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2022 Brno | Město pro rodiny
 
Redakční Systém redaQ