Dnes je neděle 5. červenec 2020, svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj, zítra Státní svátek - Mistr Jan Hus

Cena křesadlo 2017Cena Křesadlo 2017

„Ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“, tak zní motto ceny Křesadlo určené pro dobrovolníky. Své favority z řady těch, kteří nezištně věnují svůj soukromý čas pomoci ostatním můžete nominovat prostřednictvím formuláře na webových stránkách Jihomoravského kraje až do 27. října 2017. Patronem ceny Křesadlo v Jihomoravském kraji je herec Bolek Polívka a slavnostní vyhlášení oceněných proběhne na začátku prosince.

„Před dobrovolníky smekám klobouk. I já jsem jednou dobrovolničil. To jsem byl už „jamák“ a někteří nás měli už za velké mistry, tak maminka řekla, nebudeš tady lenošit a půjdeš na brigádu. A poslala mě pomáhat na stavbu školky ve Vizovicích, kde jsem dělal helfra zedníkům. Ta vizovická školka dodnes stojí a já když jdu kolem, tak jsem pyšný na to, že i já jsem ji sedm, osm, možná jedenáct dnů pomáhal stavět. Někdy stačí jen pár hodin a pomůžete na svět velké věci,“ doplňuje patron ocenění herec Bolek Polívka.

Nositelem ceny „Křesadlo“ je organizace HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, z. ú. V Jihomoravském kraji je administrátorem ocenění Křesadlo organizace Maltézská pomoc, o. p. s. za podpory Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Naše město je plné hrdinů, které nikdo nepoznává. Zachraňují životy, pracují bez nároků na odměnu a budují lepší svět pro nás všechny. Ceny „Křesadlo“ se snaží takové lidi povzbudit, motivovat a dát jim najevo, že jejich obětavost je vzorem pro nás všechny,“ řekl první náměstek primátora Petr Hladík.

Dobrovolníci mohou být nominováni v sedmi kategoriích:

-          sociální služby a zdravotnictví

-          vzdělávací a volnočasové aktivity

-          environmentální aktivity související s ochranou životního prostředí

-          oblast komunitního dobrovolnictví

-          humanitární a rozvojová pomoc

-          kultura a umění

-          lidská práva


Nominovaným se může stát jakákoliv osoba starší patnácti let, která nebyla v minulosti již touto cenou oceněna. Nominovat je možné do 27. října 2017.

Nominační formulář naleznete zde (https://www.krjihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=345547&TypeID=10100)

Po ukončení nominací vybere porota, složená ze zástupců neziskových organizací, institucí veřejné správy a univerzit, vítěze v sedmi kategoriích.

Zvolit svého vítěze bude moci i veřejnost prostřednictvím hlasování na webových stránkách Jihomoravského kraje.

Jména prvních držitelů „Křesadla“ v Jihomoravském kraji budou vyhlášena na slavnostním předávání 7. prosince 2017 v brněnském Divadle na Orlí.
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2020 Brno | Město pro rodiny
 
Redakční Systém redaQ