Dnes je neděle 25. červen 2017, svátek má Ivan, zítra Adriana

ČERVEN



 

11. 4. - 10. 6.

SVĚT KOSTIČEK - VSTUPTE DO SVĚTA LEGO

Traktory, jeřáby, motorky, helikoptéry, letadla, vlaky - vše pohyblivé a funkční. jako by se svět smrskl do malých rozměrů. Modely různých technických strojů vyrobených z kostiček zaplní od 11. 4. do 10. 6. 2017 prostor Technického muzea v Brně. Pro dětské návštěvníky bude přichystaný hrací koutek, ve kterém najdou zábavu i ti nejmenší. děti do dvou let si zde budou moci vyzkoušet Baby Primo. Pro starší tří let pak bude připravena duplo zóna a pro ještě starší klasické Lego. A dokonce ti techničtěji založení si budou moci poskládat i roboty.

technicalmuseum.cz

 

29. 4. - 30. 9.

VÝSTAVA DEVATERO POHÁDEK KARLA ČAPKA

Kniha, podle které je výstava pojmenovaná, vznikla v roce 1932 a stále má dětem co říci. Vtipné příběhy jsou plné králů, princezen, vodníků, černokněžníků, ale také pošťáků, policajtů, doktorů, úředníků, koček a psů… Čapkův rozmanitý jazyk, pro pohádky netradiční témata a veselé ilustrace bratra Josefa zařadily knihu mezi nejpopulárnější dětské tituly.

Na výstavě čeká děti množství úkolů, při kterých si mohou vyzkoušet své fyzické schopnosti, otestovat svoji paměť nebo třeba prověřit - ve výtvarné dílně - svůj umělecký talent a porovnat ho s nadáním ilustrátora Josefa Čapka.  Nechybí informace o br. Čapkových a době, ve které žili a tvořili.

Zábavná a „komunikující“ výstava pro soutěživé, hravé a tvořivé děti i dospělé. K většině témat je vytvořena prostorová kulisa s krátkým pohádkovým textem a 1-3 soutěžními úkoly – tj. interaktivní stanoviště vycházející z příběhu pohádky. Nechybí hrací list s hádankami, doplňovačkami a kvízy. Pokud budete chtít, můžete si zahrát na pohádku přímo na výstavě – kostýmy a kulisy jsou vám k dispozici!

www.veveri.cz

 

18. 5. - 4. 6.

Výstava modulových kolejišť na Mendelově univerzitě

Ve dnech 18. 5. – 4. 6. 2017 každý čtvrtek, pátek, sobotu a neděli budeme vystavovat provozní modulová kolejiště TT a H0 v prostorách Laboratoře řízení kolejových vozidel. Součástí layoutu bude modulovka TT v plné síle a modulovka H0 se stanicemi Kuřim, Bitýška a stanicí Náměšť na Hané.

 

 

30. 5.  -  30. 9. 2017

HLAVOLAMY

od 30. května do 30. září 2017 na galerii VIDA! science centra

výstava 200 hlavolamů z celého světa

Vstupte do herny s hlavolamy z celého světa. Najdete tu známé kousky jako je ježek v kleci nebo proslulá Rubikova kostka, ale i opravdové rarity v podobě hlavolamů Kumiki z Japonska. Těšit se také můžete na ukázku tajných skříněk a kolekci nemožných předmětů. Ty jsou podle Josefa Hordiny, z jehož sbírky výstava vychází, zřejmě to nejlákavější, co výstava nabízí. Úkolem takového hlavolamu není ho vyřešit, ale najít cestu, jak byl vyroben. Co myslíte? Zjistíte, jak prošel dřevěný šíp skrz skleněnou láhev, aniž by ji porušil?

Přijďte objevit svůj skrytý talent. Kdo hlavolam vyřeší nejrychleji? Můžete soutěžit se spolužáky nebo porovnat své schopnosti s rodinnými příslušníky.

Přesvědčte se, že lámat si hlavu je zábava!

www.vida.cz/hlavolamy

 

1. 6. / 14:00 - 18:00

DEN DĚTÍ VE VIDA

Děti do 15 let vstup jen za 20 Kč

Přijďte oslavit Den dětí do zábavního vědeckého parku VIDA! Prožijte tu odpoledne plné chytré zábavy. Těšit se můžete na nejrůznější hlavolamy a zapeklité úkoly stejně jako nespočet zážitků z hravé expozice. Jako první si také užijete novou výstavu na galerii centra věnovanou hlavolamům z celého světa.

Program:

Ráj hlavolamů

Vyzkoušejte si hlavolamy z Japonska, z Indie, ale i českého ježka v kleci hned v několik variantách. Užijte si různé Rubikovy kostky, pěnové hlavolamy Happy Cube, Powerball, revoluční 3D labyrint Perplexus, Neocube i další magnetické stavebnice. Seznamte se se světovou novinkou Futuro Cube – herní kostkou budoucnosti. Ověřte si svůj důvtip na hlavolamu Eternity II, který zatím nikdo nesložil, a to i přes to, že je vypsána odměna 2 miliony dolarů.

Herna Smart Games

Hry Smart Games rozvíjí především logické myšlení, prostorovou představivost, schopnost koncentrace a plánování. Je to něco mezi hrou pro jednoho hráče a hlavolamem s jednoduchými pravidly. Najdete zde hry pro tříleté děti i dospělé.

www.vida.cz/dendeti

 

2. - 4. 6

PŘÍRODA, NEJLEPŠÍ HERNA NA SVĚTĚ


Čtyři živly - voda, vzduch, oheň a země - potřebují naši pomoc, aby získaly zpět svoji sílu. Dokážete překonat překážky ve vzduchu, prozkoumat vlastnosti vody, zkrotit oheň či přetvarovat zem? Pak přijďte na skoroletní víkend na Rychtu do Krásenska. Vyzkoušíme lezení do korun stromů, hraní s hlínou a blátem, stavbu vodního mlýnku nebo ohňové pokusy.

Víkend plný inspirace a námětů k průzkumu přírody. Víkendovka je určena pro rodiny s dětmi ve věku 4-10 let.

Přihlaste se do 24. května 2017.

Kontaktní osoba: Vlaďka Kolářová, vladka.kolarova@lipka.cz, tel: 776 638 661

Pořádající pracoviště: Lipka - pracoviště Rychta, Krásensko 76, 638 04

www.lipka.cz/rychta 

 

3. 6.

DĚTSKÝ DEN S ÚSMĚVEM V ZOO BRNO

V sobotu 3. června bude brněnská zoologická zahrada plná barev, vystoupení a atrakcí. Po celý den budou oblíbená komentovaná krmení medvědů, lachtanů, žiraf a dalších zvířat moderovat osobnosti společně s chovateli ZOO Brno.

Děti si mohou vyzkoušet skákací boty, jízdu na kolečkových bruslích, zootetování, karate, vyrobit si náramek, nechat si namalovat obličej, podívat se na práci psovodů nebo nechat rozpohybovat živé sochy.

Více informací na: zoobrno.cz .

 

3. 6. / 10:00 - 15:00

DĚTSKÝ DEN V ZAHRADÉ VILY STIASSNI

Speciální prohlídky s vrchním zahradníkem a dcerou majitelů vily (vhodné pro rodiny s dětmi, v 11,13 a 15 hodin - nutná rezervace). Různá zastavení v zahradě (hravou formou budou děti pozorovat krásy přírody, hrát si a tvořit).

Za deštivého počasí se akce ruší.

Místo konání akce: Hroznova 82/14

www.vila-stiassni.cz

 

7. 6. - 27. 8. / 10:00 - 18:00

VÝSTAVA KRYSÁCI NA ŠPILBERKU

Z malého smetiště poblíž Vizovic na hrad Špilberk zavítají dva krysáci Hubert a Hodan bydlící v zásuvkách šicího stroje spolu se svým sádrovým kamarádem trpaslíkem Ludvíkem. Stejně jako na smetišti, v čerstvé zavážce smetí, se k nim i na hradě připojí Eda, bílý laboratorní potkan z Prahy. Výstava přiblíží život a dobrodružství tří krysích kamarádů na smetišti, ale i zákulisí natáčení tohoto oblíbeného animovaného večerníčku.

hubert_klepani

spilberk.cz

 

9. 6.

NOC KOSTELŮ

Letošní novinkou Noci kostelů, která proběhne 9. června 2017, je jízda ŚALINY NOCI KOSTELŮ 2017 v centru Brna s doprovodným programem (mj. rozhovory se zajímavými hosty, pozvánky na zajímavé programy v kostelech), a to od 17.00 do 22.00 hodin.

Trasa tramvaje: Hlavní nádraží – Mahenovo divadlo – Česká – Šilingrovo nám. – hlavní nádraží – Zelný trh –Nám. Svobody – Česká – Komenského nám.-odstavná kolej vedle budovy FSS MU (zde bude odstavena v časech mimo výjezdy).

Další tematické informace na: www.nockostelu.cz.
 

10. 6. / 10:00 - 18:00

DĚTSKÝ DEN - TECHNICKÉ MUZEUM V BRNĚ

Pro děti, ale i pro jejich rodiče, kteří si budou chtít ověřit své vědomosti a dovednosti budou připravena stanoviště: první pomoc, anatomie člověka, obvazovací techniky, telefonní čísla pro urgentní pomoc v jakýchkoliv situacích a další.

Část akce bude věnována vynálezům ve zdravotnictví a také historii. V rámci mezníků vojenského zdravotnictví představí např. ležení a zdravotnické novinky z prusko-rakouské války (1866), z první světové války apod. Svou práci představí také integrovaný záchranný systém a městská policie.

Pořádající organizace: Technické muzeum v Brně, Purkyňova 105, 612 00 Brno, tel: 541 421 411

technicalmuseum.cz

 

10. 6. / 11:00 - 14:00

SRAZ HISTORICKÝCH SKÚTRŮ NA ŠPILBERKU

Historické československé skútry se sjedou na Špilberku v sobotu 10. června od 11.00 do 14.00 hodin.

Na srazu uvidíte historické skútry vyrobené v Československu. Těšte se na značky jako Čezeta, Tatran, Manet a další veterány. Na Špilberk přijede kolona 120 překrásných strojů.

Více informací zde  .

 

10. 6. / 10:00 - 15:00

VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD NA JEZÍRKU

Zahradní prvky, které si můžete prohlédnout: kamenná bylinná spirála, kamenný vyvýšený záhon jedlých a aromatických bylin, vyvýšené záhony k pěstování zeleného koření do kuchyně, jezírko, kořenová čistírna odpadních vod, habrový domeček, dětské hřiště s dřevěnými prolézačkami.

U řady těchto prvků jsou umístěny vysvětlující naučné panely, ale můžete se těšit také na komentované prohlídky přírodní relaxační zahrady.

Akce je vhodná i pro pohybově znevýhodněné účastníky.

Vstupné: dobrovolné

Kontaktní osoba: Pavlína Žilková, pavlina.zilkova@lipka.cz, tel:545 228 567

Pořádající pracoviště: Lipka - pracoviště Jezírko, č.p. 97, Brno - Soběšice

www.lipka.cz/jezirko

 

10. 6. / 10:00 - 15:00

VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD NA LIPOVÉ

Zahradní prvky, které si můžete prohlédnout: ukázková přírodní zahrada s výukovými prvky, dřevěné zvukové prvky, ptačí galerie, haptické otáčecí kostky, solární sušička, zelené střechy, suché zídky, jezírka.

Návštěvu této zahrady můžete spojit s blízkou zahradou vily Stiassni, která má otevřeno od 11 do 14.

Vstupné: zdarma

Kontaktní osoba: Jarka Siničáková, sinicakova@lipka.cz, tel: 543 211 264

Pořádající pracoviště: Lipka - pracoviště Jezírko, č.p. 97, Brno - Soběšice

www.lipka.cz/lipova

 

10. 6. / 10:30 - 15:00

VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD V ROZMARÝNKU

Prohlídky přírodní zahrady v 10.30, 12.00, 13.30 a 15.00.
Od 10.30 do 13.00 zahradní stezka s úkoly pro děti do osmi let v doprovodu pra/rodičů.

Vstupné: zdarma

Kontaktní osoba: Irena Koláčná, irena.kolacna@lipka.cz, tel: 541 220 208

Pořádající pracoviště: Lipka - pracoviště Rozmarýnek, Rozmarýnova 6, Brno - Jundrov

www.lipka.cz/rozmarynek

 

10. 6. / od 13:00

DEN RADNICE - BRNO SEVER

Městská část Brno - sever pořádá 23. ročník DEN RADNICE. Akce se uskuteční od 13 hodin na louce pod konečnou tramvají na Lesné.

www.brnosever.cz/

 

11. 6. / od 14:00

OTEVÍRÁNÍ PLOVACÍ SEZÓNY NA PRACHEJLÍCH - BRNO

RMČ Brno - Jundrov Vás zve na slavnostní otevření plovací sezóny na Prachejlích. Po slavnostních projevech a první plavbě budou na programu plavecké soutěže, hry pro děti všeho věku, soutěž o nejkrásnější plavidlo aneb neckyáda, soutěž o nejkrásnější plovací úbor a další překvapení.

jundrov.info/

 

14. 6. / 16:30

JAK ZLEPŠÍME BUDOUCNOST NAŠICH DĚTÍ V BRNĚ?

Diskuse s Petrem Hladíkem, náměstkem města Brna pro oblast školství

středa 14. 6. v 16.30hod.

Centrum pro rodinu a sociální péči

Biskupská 7, Brno, Klubový sál

více zde

 

15. 6. - 2. 7. / 9:00 - 18:00

VÝSTAVA LÉČIVÝCH ROSTLIN

Centrum léčivých rostlin LF MU Brno pořádá již tradiční Výstavu léčivých rostlin na Údolní 74, Brno CLR
Výstava je určena pro širokou odbornou i laickou veřejnost. Vstupné dobrovolné, na místě bude možné zakoupit výrobky z léčivých rostlin i sazenice.
Zahrada bude otevřena od 15. června do 2. července 2017 v době od 9 do 18 hodin, včetně víkendů. Opět si budete moci prohlédnout široký sortiment rostlin léčivých, tonizujících, dietetických, kořeninových, aromatických i jedovatých přímo na pěstebních záhonech, u mnohých rostlin budou podrobnější informace o dané rostlině, jejím původu, účinných látkách, použití a další zajímavosti.

Letošní ročník tradiční výstavy léčivých rostlin bude ve spolupráci s Mendelovým muzeem MU obohacen o panelovou výstavu Herbář Masarykovy univerzity, která představí jednu ze čtyřech největších herbářových sbírek v České republice.
20. 6. v 16:00 proběhne v zahradě přednáška botanika Radomíra Němce na téma Naše domácí rostliny jako jídlo, koření i lék (35,- Kč, k účasti bude nutné se přihlásit předem e-mailem – medplant@med.muni.cz).
Po dobu výstavy bude možné zakoupit výrobky z léčivých rostlin a sazenice od našich partnerů - Zahradnictví Vedrovice a Léčivé rostliny, Palackého 114, Brno.

garant: Ing. Lea Jedonková, CLR LF MU
Vstupné je dobrovolné

 

15. 6. - 24. 6

VÍNOMÁNIE 2017 / BRNO

Přehlídka moravských vín

Od 15.6. 2017 do 24. 6. 2017 se na náměstí Svobody v Brně uskuteční degustace a prodej vína z 20 vinařství - řemesla a dárkové zboží - občerstvení a farmářské produkty a denně 15:00-21:00 hod. doprovodný program.

www.facebook.com/slavnostivinabrno

 

16. - 17. 6.

MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ A SOUTĚŽNÍ VÝSTAVA - MODELLBRNO 2017

XXL páteční program pro modeláře, sobotní program pro veřejnost.

Výstava s více než 3000 modely včetně legendárního Spitfiru ve skutečné velikosti.

Tematické a klubové výstavy.

Specializované workshopy.

Desítky prodejců modelů, doplňků a příslušenství.

modellbrno.cz/

 

17. 6. / 10:00 - 21:00, venkov. program od 16:00

OSLAVA DNE OTCŮ VE VIDA!

Tatínci a dědečkové vstup zdarma.

Tatínci, ukažte dětem, co všechno společně dokážete! Přijďte si vyrobit kreslícího robota nebo si vyzkoušet linorytový tisk. Užijte si zcela novou science show o tom, co to je zvuk a jak vzniká. Ověřte si svůj důvtip na výstavě hlavolamů z celého světa. Poprvé také budete mít možnost navštívit venkovních prostor VIDA! Od 16 hodin tu budeme grilovat, opékat špekáčky a testovat vaše tábornické schopnosti.

www.vida.cz/denotcu

 

18. 6.

DEN OTCŮ VE WIKYLANDu - DEN VŠECH TATÍNKŮ

Wikyauto Máte rádi tatínky? My tatínky rádi máme. A proto, že i tátové mají svůj svátek, letos v neděli 18. 6. 2017, připravili jsme pro tatínky speciální nabídku. Den tatínků je ideálním dnem proto, aby si do našeho rodinného zábavního centra přišli zadovádět všichni tatínkové. Využijte tohoto svátečního dne a přijďte se pobavit do Wikylandu se svými dětmi.
A co jsme pro všechny tatínky/oslavence připravili?

 • 50% slevu na vstupné na hrací plochu

 • Ke každé zakoupené zvýhodněné vstupence alko nebo nealko pivo ZDARMA

http://www.wikyland.cz/

 



18. 6. / 8:30 - 11:15

TYGŘÍ BĚH V ZOO BRNO

Tygří běh v ZOO Brno. Vezměte celou svoji rodinu a přijďte se proběhnout nebo jen projít po místech kam nohy návštěvníků běžně nevstoupí. Prožijete spolu se svými dětmi neopakovatelnou radost z pohybu.

Každý dětský účastník dostane originální tygří tričko a v cíli účastnickou medaili.

Na akci je nutné se registrovat. Registrace probíhá pouze online na http://www.behzazviraty.cz/ .

Více informací na zoobrno.cz .

 

18. 6. /10:00 - 19:00

BRUSLÍ CELÉ ČESKO

2. Ročník rodinného festivalu na in-line kolečkových bruslích, longboardech, koloběžkách, kolech a dalších aktivit v Olympia centru Brno

Akce se koná najednou v Brně, Olomouci, Praze a Ždírci nad Doubravou.

Zábavný den plný výuky in-line a longboardingu, dovednostního "závodu" Inline For Fun, workshopů a soutěží. ZDARMA!

Veškeré vybavení si na místě můžete bezplatně půjčit a vyzkoušet. 

Vítání jsou všichni sportovci i nesportovci jakéhokoliv věku ;) 

Záštitu tomuto projektu v Brně poskytnul primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál a hejtman jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek.

Organizátor:

E-mail: olesnice@newmanschool.cz

Web: www.newmanschool.cz

 

19. 6. / 17:00

JAK ZLEPŠÍME BUDOUCNOST NAŠICH DĚTI V BRNĚ?

Diskuse s Petrem Hladíkem, náměstkem města Brna pro oblast školství

RC Pastelka

Nám. Karla IV. 4 , Brno-Líšeň

více zde

 

20. 6. / 17:00

SEZNAMTE SE S KLEINOVÝM PALÁCEM

Exkurze pro širokou veřejnost v uzavřených prostorách Kleinova paláce, kde vás seznámíme s historií paláce, rodem Kleinů a jejich významem pro Brno a okolí a službami (PC kurzy), které nabízí detašované pracoviště Ústřední knihovny IN-centrum. Akci pořáda KJM.

Exkurze se konají vždy v úterý ve dnech 20. 6. a 18. 7. 2017 v 17.00 hod. při minimálním počtu 5 účastníků.

Přihlašování je možné na e-mailové adrese incentrum@kjm.cz nebo v Zákaznickém centru Knihovny Jiřího Mahena (Kobližná 4).

 

21. 6.

MEZINÁRODNÍ DEN ŽIRAF V ZOO BRNO

Nejdelší den v roce bude v ZOO Brno patřit především žirafám. Právě tito sudokopytníci s nejdelším krkem oslaví ve středu 21. 6. svůj mezinárodní den, do kterého se zapojí také brněnská zoologická zahrada.

Více informací na zoobrno.cz .

 

21. 6. / 17:30 -20:00

BRNO - BRNĚNSKÝ KOMÁR  

Sportovní kluby IN-LINE AKADEMIE a Bruslárna.cz ve spolupráci s Městkou částí Brno-jih pořádají 4. ročník série in-line závodů pro širokou veřejnost na oválu v Brně-Komárov.

 

22. 6. / 15:30

KLOBOUKOVÝ DEN V JURKOVIČOVĚ VILE

Zveme milovníky secese, módy, klobouků a historie, ale také všechny ostatní, kteří chtějí strávit příjemné odpoledne v rozkvetlé zahradě Jurkovičovy vily. Na programu budou módní přehlídky ve stylu secese, komentované prohlídky vily, povídání o dobročinných spolcích a živá hudba v podání Louis Armstrong Live. Občerstvení zajištěno. Kdo přijde v klobouku, získá vstupenku na komentovanou prohlídku ve vile s 50% slevou!

Ve spolupráci s Kloboukovým klubem Radky Chabičovské.

Více informací na  www.moravska-galerie.cz

 

23. 6. - 25. 6./ 8:00 - 20:00

DOPRAVNÍ NOSTALGIE - ZÁBAVA POD HRADBAMI IGNIS BRUNENSIS 2017

Místo konání: Brno, nám. Svobody

23.06.2017: DEN POLICIE ČR - prezentace pro veřejnost s přísahou nových policistů

24.06.2017: Dopravní nostalgie - výstava a jízdy parní tramvaje Caroline, dalších historických vozidel MHD, vozidel KORDIS JMK

23.-25.06.2017: prezentační akce Vinařského fondu ČR

Vše v rámci festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS 2017 - ZÁBAVA POD HRADBAMI.

 

24. 6. / 10:00 - 18:00

DEN PEVNOSTNÍCH MUZEÍ JIŽNÍ MORAVY

V sobotu 24. června 2017 proběhne ve vybraných objektech československého opevnění na jižní Moravě speciální společná celodenní akce provozovatelů pevnostních muzeí – Den pevnostních muzeí jižní Moravy. Jedná se o již o její 5. ročník.
V tento den mají zájemci o vojenskou historii možnost navštívit různé typy opevnění a porovnat jejich vybavení. Některé jsou státními muzei, ale převážná část se nachází v péči dobrovolníků z klubů vojenské historie. Na tento den si někteří provozovatelé muzeí připravili doprovodný program, který zatraktivní samotné prohlídky pevnostních objektů.

Garantovaná provozní doba v muzeích je 10.00–18.00 (některá muzea budou mít prodlouženou provozní dobu a provoz i v neděli).

technicalmuseum.cz/vystavy-a-akce/akce/

 

24. 6. - 25.6

PROPET - CHOVATELSKÁ VÝSTAVA V areálu BVV Jednička v oboru ve střední Evropě Výstava

PROPET visual

Výstava chovatelských potřeb PROPET je největší specializovanou kontraktační a prodejní výstavou v České republice s dvouletou periodicitou.

Tradiční součástí akce je Mezinárodní výstava psů všech plemen INTERCANIS a Mezinárodní výstava koček INTERFELIS. Chybět nebude ani přehlídka drobných hlodavců (zakrslých králíků, ušlechtilých potkanů). Na návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program a zajímavé odborné přednášky. Díky spojení PROPETINTERCANIS - INTERFELIS  je červnová akce na brněnském výstavišti největším setkáním chovatelů zájmových zvířat v ČR.

bvv.cz/

 

24. 6.

ZÁBAVA POD HRADBAMI

Návštěvníci brněnského výstaviště si mohou užít zábavu pod hradbami 24. června. V rámci festivalu Ignis Brunensis je pro ně připravené zábavné odpoledne, které vyvrcholí ohňostrojem.

Program začíná krátce po poledni, kdy před pavilon A přijedou parní vlak a parní tramvaj. Od jedné hodiny odpolední do desáté večerní se o zábavu postarají Český rozhlas Brno, Česká televize, bezpečnostní složky a další.

Ve dvacet hodin vzdá poctu Gustavu Bromovi Rozhlasový Big Band Gustava Broma s dirigentem Vlado Valovičem.

Krátce před půl jedenáctou večerní čeká návštěvníky ohňostrojový přípitek s hudbou před pavilonem A. Přesně o půl pak odstartuje z hradu Špilberk ohňostroj, na který bude z areálu výstaviště krásný výhled.

Vstup na akci je zdarma.

bvv.cz/

 

24. 6. / 9:30 - 21:30

SVATOJÁNSKÝ FESTIVAL GRILOVÁNÍ NA HRADĚ VEVEŘÍ

V sobotu 24. 6. 2017 se na hradě Veveří bude konat Svatojánský festival.

Oslava nejdelšího dne a nejkratší noci, slunovratu, má tisíciletou tradici. Sahá od dob Keltů, Germánů a Slovanů až do počátků křesťanství. Tehdy církev k pohanskému kultu slunce a ohně přidala kult svatého Jana Křtitele, svatojánskou noc. Svátek u nás ale postupem času upadl v zapomnění.

Ale co když na tom něco je? Co když má svatojánský oheň moc uzdravovat? Co když se skutečně probouzejí kouzelné bytosti a zjevují se ukryté poklady? A co když devatero bylin opravdu umí přivolat lásku?

Na co se můžete těšit?

- ochutnáte devatero druhů masa na grilu: Rozděláme svatojánský oheň z devatera dřev a připravíme na něm devatero druhů masa - steaky z vyzrálého hovězího, krůtí, jehněčí na rožni, sele na rožni, ryby, mletá masa.... A k tomu omáčky, přílohy, zeleninka, domácí chléb....

- naučíte se grilovat jako profesionál: Grilovat se dá skoro všechno. Ale jaký gril je nejlepší? Které maso je nejlepší? Jak marinovat? Které bylinky? Profesionálové představí triky a finty, jak grilovat nejenom maso, ale i zeleninu, ovoce, zmrzlinu.....

- ochutnáte soutěžní steaky: Mezinárodní soutěž týmů budoucích profesionálů. jejímž cílem je co nejlépe připravit 3 druhy grilovaných specialit na čas. Hodnotit budou profesionálové v oboru v čele s Petrem Erinem Kováčem, následovat bude veřejná ochutnávka

- zábava, hry: Návštěvníky uvítají víly a elfové. Každý se bude moci stát kouzelnou bytostí - skřítkem, bludičkou, elfem, vílou či světluškou, pokud si na místě vybere a upraví svou vlastní masku. Zlaté kapradí bude odemykat cestu k pokladům, které si bude moci každý - malý nebo velký - vyhledat a odnést

- hudba: O hudbu se postará některá keltská kapela.

- tanec: Pod rozložitými hradními stromy zatančí víly a vílátka.

- kouzla: Bylinkářka nabídne devatero druhů bylin, které přičarovávají lásku. Jak je pěstovat? Jak je sbírat? Jak je upravit, aby byla jejich moc co největší? Jak si vyrobit kosmetiku z devatera bylin? 
Vědmy budou hádat z ruky, dospělým párům připraví jejich horoskop.

www.veveri.cz

 

24. 6. / 12:00 - 18:00

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VOZOVNA - KOMÍN

 

Dopravní podnik města Brna srdečně zve všechny zájemce a hlavně příznivce trolejbusové dopravy do vozovny v Komíně. Letošní Den otevřených dveří se koná v sobotu 24. června od 12.00 do 18.00 hodin a je připomínkou výročí – vozovna slouží brněnským trolejbusům už 20 let.

Více informací zde

 

24. 6. / 13.00 - 21:00

MODŘICE - ŠERMÍŘSKÝ DEN A STŘEDOVĚKÁ BITVA


Bitva-plakat-(1).jpg

Pořádající organizace: Kulturně-školská komise města Modřice a klub YMCA Brno – Carpe Diem, carpedi@seznam.cz

www.carpediem.goo.cz

 

24. 6 - 25. 6

POZOR PRÁZDNINY


Akce pro děti i jejich rodiče na Dopravním hřišti Riviéra. Akce proběhne v sobotu 24. června a v sobotu 25. června.

Sobota 24. června

10:00
Zahájení moderátory Rádia Petrov
10:15
Bubble show
11:00
Kouzelník Šeklin a jeho dětská show
12:15
Wikiho zábavná show s Mimoni
13:00
Loutkové divadlo Smolařínek
14:15
Bublinková minidiskotéka
15:00
Setkání s moderátory Rádia Petrov
15:30
Balónkový klaun
17:00
Ukázky zásahu pořádkové jednotky a služebních psů
18:00
Ukončení programu
dále vystoupí:
Taneční studio NO FEET  
Cheerleaders Tigers VSK UNIVERZITA BRNO

neděle 25. června

11:15
Balónkový klaun
12:15
Bike trial show Vaška Koláře a jednokolka Adama Gerži /1
13:00
Divadlo Loutky v nemocnici
14:00
Bike trial show Vaška Koláře a jednokolka Adama Gerži /2
14:20
Kouzelník Mišuge
15:00
Ukončení programu
celý den:
ukázky poříční jednotky Městské policie Brno
dále vystoupí:
Tanční škola BE FRESH
Dog dancing

Více informací na: www.mpb.cz

 

25. 6. / 10:00 - 16:00

TOUR DE VEVEŘÍ - HONBA ZA POKLADEM

V neděli 25. června 2017 pořádá Svazek obcí Panství hradu Veveří cykloturistickou akci pro děti i dospělé.

Cykloturistická akce provází turisty či cyklisty po všech členských obcích Svazku obcí Panství hradu Veveří. Celkovou trasu lze na kole projet za cca 6 hodin v klidném tempu (45 ? 55 km).

PRAVIDLA:

V každé ze šesti obcí, u hradu Veveří a u Prádelny pod hradem, bude stanoviště, na kterém obdržíte kartu s mapou s doporučenou trasou a s vyznačením stanovišť. Do karty budete dostávat razítko za splněný úkol na daném stanovišti. Jednotlivé úkoly jsou spojeny s místní kulturní památkou nebo zajímavostí. Nezáleží na pořadí navštívených obcí (trasu si můžete naplánovat individuálně). Pevně stanoven je jen CÍL ? Hvozdec. Zde, po předložení karty s razítky, obdržíte GPS kód na geocash (nebo psaný návod) a vydáte se hledat jednu z pěti schránek s odměnou za splněné úkoly. Připraveny budou i speciální schránky pro děti. Minimální počet razítek z navštívených obcí jsou tři; za plný počet razítek získáte zvláštní odměnu.

STANOVIŠTĚ:

 • Chudčice – před kulturním domem
 • Javůrek – na návsi u kapličky nebo u sokolovny
 • Rozdrojovice – před obecním úřadem
 • Říčany – u základní školy
 • Veverské Knínice – před obecním úřadem (autobusová čekárna)
 • Hvozdec – u obecního úřadu (dvůr hvozdecké hospody)
 • Hrad Veveří – u horní (západní) brány
 • Prádelna hradu Veveří – pod hradem Veveří, za potokem

Více informací naleznete na webových stránkách Svazku obcí Panství hradu Veveří.

 

26. 6. / 17:00

KJM VÁM PŘEDSTAVUJE SCHRATTENBACHŮV PALÁC

Exkurze pro širokou veřejnost v Ústřední knihovně:

Exkurze se koná ve dnech 26. 6., 31. 7. a 28. 8. 2017 vždy v 17.00 hod. při minimálním počtu 5 účastníků.

Přihlašování je možné na adrese typltova@kjm.cz.

 • sraz: atrium ÚK

 

30. 6. / 17:30

ZA VYSVĚDČENÍ POLÁRKU

Hurá na prázdniny! Přijďte rozjet velkou polárkovou párty na oslavu konce roku a předat vysvědčení hercům a celému divadlu Polárka. V 17:30 začne představení Cirkus Unikum a hned po něm následuje pravý polárkový mejdan. Hrají kapely Unikát Revival, Polaris a další. Polárkový dort samozřejmostí!

www.divadlopolarka.cz

 

 

30. 6.

POSLEDNÍ ŠKOLNÍ DEN = SKVĚLÁ ZÁBAVA VE WIKYLANDu A ODMĚNA PRO ŠKOLÁKY

Obrázek-dětiKončí školní rok a začínají senzační letní prázdniny - to se zkrátka musí oslavit! Rodičové, odměňte své děti za celoroční úsilí a snahu ve školních lavicích, odměňte krásné vysvědčení a vemte děti v pátek 30. 6. 2017 do WIKYLANDu. Za každé krásné vysvědčení předložené na recepci našeho zábavního centra získá Vaše dítě k zakoupené vstupence 0,3 l nápoje zdarma a malý dárek k tomu. Samozřejmostí je parádní program, který si vaše děti zaručeně užijí.

Na poslední školní den jsme pro vaše děti připravili:

 • Show s balonkovým klaunem

 • Dětskou diskotéku

 • Nabídku skvělých jídel, zákusků i zmrzlin

 • Moře zábavy

 • Pro školáky 0,3 l nápoj zdarma a malý dárek k tomu

   

   




Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2017 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 21.6.2017
Redakční Systém redaQ