Dnes je neděle 20. srpen 2017, svátek má Bernard, zítra Johana

Family PointO projektu

Cílem projektu je zvýšení kvality života rodin ve městě Brně prostřednictvím rozšíření sítě  tzv. Family Pointů.

Co je Family Point:

Family Point je místo přátelské rodině, které je zpravidla bezbariérové a poskytuje:

  • možnost přebalení a nakrmení dětí
  • prostor pro setkávání
  • dětský koutek
  • informace a zprostředkování poradenství v oblastech života rodin

Zároveň existují dva typy Family Pointů:

Základní Family Point, kde je možné v příjemném prostředí přebalit a nakrmit dítě a najít informační letáky.

Kontaktní Family Point, kde je kromě veškerého zázemí pro péči o dítě přítomna také kontaktní pracovnice, která se Vám bude věnovat.

Realizaci tohoto projektu můžeme rozdělit do dvou částí:

1. Zřízení základního prvního Family Pointu na ul. Josefská 1 a zprovoznění internetové stránky www.familypoint.cz.

Tato část projektu proběhla již v roce 2009. První Family Point zahájil svoji činnost 15. května 2009. Hlavním podnětem k realizaci byla výhra v soutěži Obec přátelská rodině za rok 2008,  kterou každoročně pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Stálá komise pro rodinu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a díky níž město Brno získalo dotaci na realizaci prorodinných aktivit.

2. Zřízení dalších Family Pointů ve veřejných budovách a prostorách některých prorodinných neziskových organizací (budovy Magistrátu města Brna a úřadů městských částí, prostory středisek volného času, prostory poboček Knihovny Jiřího Mahena, atd.)

Tato fáze projektu pokračuje dodnes. Family Pointů ve městě Brně přibývá a projekt je natolik úspěšný, že se rozšířil do dalších měst/obcí a i za hranice Jihomoravského kraje prostřednictvím licenčních smluv s Centrem pro rodinu a sociální péči.

Pracovníci a partneři projektu

Autorem projektu a vlastníkem ochranné známky FAMILY POINT místo pro rodinu a poskytovatelem licence je Centrum pro rodinu a sociální péči (CRSP, www.crsp.cz).

Zároveň je i odborným garantem projektu. Odpovídá za provoz Family Pointu Josefská 1, internetový portál www.familypoint.cz a koordinaci činnosti nových poboček Family Pointu tak, aby vznikaly a fungovaly v souladu s Etickým kodexem a Standardem služby Family Point.

Město Brno je jedním z partnerů projektu a řada městských částí uzavřela s Centrem pro rodinu a sociální péči licenční smlouvu o provozování služby Family Point.

Město Brno zároveň financovalo zřízení Family Pointu na Josefské ul. a každoročně se podílí na zajištění jeho provozu.  V roce 2009 město Brno finančně zajistilo vybavení deseti Family Pointů. 

Informace pro všechny zájemce o zřízení vlastního Family pointu naleznete zde.  

Ucelený přehled Family Pointů včetně adres a provozní doby ZDE.

Fotogalerie
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2017 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 22.6.2017
Redakční Systém redaQ