Dnes je pátek 26. duben 2019, svátek má Oto, zítra Jaroslav

Family PointLogo Family pointu

O projektu

Cílem projektu je zvýšení kvality života rodin ve městě Brně prostřednictvím rozšíření sítě  tzv. Family Pointů.

Co je Family Point:

Family Point je místo přátelské rodině, které je zpravidla bezbariérové a poskytuje:

  • možnost přebalení a nakrmení dětí
  • prostor pro setkávání
  • dětský koutek
  • informace a zprostředkování poradenství v oblastech života rodin

Zároveň existují dva typy Family Pointů:

Základní Family Point, kde je možné v příjemném prostředí přebalit a nakrmit dítě a najít informační letáky.

Kontaktní Family Point, kde je kromě veškerého zázemí pro péči o dítě přítomna také kontaktní pracovnice, která se Vám bude věnovat.

Realizaci tohoto projektu můžeme rozdělit do dvou částí:

1. Zřízení základního prvního Family Pointu na ul. Josefská 1 a zprovoznění internetové stránky www.familypoint.cz.

Tato část projektu proběhla již v roce 2009. První Family Point zahájil svoji činnost 15. května 2009. Hlavním podnětem k realizaci byla výhra v soutěži Obec přátelská rodině za rok 2008,  kterou každoročně pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Stálá komise pro rodinu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a díky níž město Brno získalo dotaci na realizaci prorodinných aktivit.

2. Zřízení dalších Family Pointů ve veřejných budovách a prostorách některých prorodinných neziskových organizací (budovy Magistrátu města Brna a úřadů městských částí, prostory středisek volného času, prostory poboček Knihovny Jiřího Mahena, atd.)

Tato fáze projektu pokračuje dodnes. Family Pointů ve městě Brně přibývá a projekt je natolik úspěšný, že se rozšířil do dalších měst/obcí a i za hranice Jihomoravského kraje prostřednictvím licenčních smluv s Centrem pro rodinu a sociální péči.

Pracovníci a partneři projektu

Autorem projektu a vlastníkem ochranné známky FAMILY POINT místo pro rodinu a poskytovatelem licence je Centrum pro rodinu a sociální péči (CRSP, www.crsp.cz).

Zároveň je i odborným garantem projektu. Odpovídá za provoz Family Pointu Josefská 1, internetový portál www.familypoint.cz a koordinaci činnosti nových poboček Family Pointu tak, aby vznikaly a fungovaly v souladu s Etickým kodexem a Standardem služby Family Point.

Město Brno je jedním z partnerů projektu a řada městských částí uzavřela s Centrem pro rodinu a sociální péči licenční smlouvu o provozování služby Family Point.

Město Brno zároveň financovalo zřízení Family Pointu na Josefské ul. a každoročně se podílí na zajištění jeho provozu.  V roce 2009 město Brno finančně zajistilo vybavení deseti Family Pointů. 

Informace pro všechny zájemce o zřízení vlastního Family pointu naleznete zde.  

Ucelený přehled Family Pointů včetně adres a provozní doby ZDE.

Fotogalerie
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2019 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 29.8.2017
Redakční Systém redaQ