Dnes je pondělí 5. prosinec 2022, svátek má Jitka, zítra Mikuláš

Nálepka - VÍTÁME VODICÍHO A ASISTENČNÍHO PSA 

NÁLEPKA VYOBRAZENÍ

 

Jde o samolepky s vyobrazením vodicího a asistenčního psa s nápisem „VÍTÁME VODICÍHO A ASISTENČNÍHO PSA“. Ty jsou určeny na vylepení na vstupní dveře obchodů, restaurací, kaváren, různých provozoven, úřadů, školských a zdravotnických zařízení… a vůbec všem firmám, které se chtějí zapojit.

Smyslem projektu je propagovat psy se speciálním výcvikem a především upozornit na to, že do zařízení mohou psi nejen vstoupit, ale jsou i vítáni. Dalším z cílů projektu je pomoci odbourat bariéry a předsudky mezi osobami s vodicími a asistenčními psi a ostatní veřejností.

Tento projekt vznikl v první polovině ledna 2017. Jeho autory jsou koordinátor pro osoby se zrakovým postižením na Odboru zdraví Magistrátu města Brna a Škola pro výcvik vodicích psů Milana Dvořáka z Brna.

Nálepka je zhotovena ve dvou velikostech, v jednom menším formátu A6 - vhodná pro dveře a v druhém větším formátu A5 - vhodná na nalepení na vstupní vrata či bránu do areálů. Nálepka je k dispozici ve variantách s lepicí částí, jak se zadní strany nálepky (lepí se na přední stranu dveří), tak na přední tištěné straně nálepky (lepí se zevnitř na prosklenou část dveří).

Společně s nálepkou je předáván průvodní informační leták s desaterem o vodicím psovi. V něm je například jak správně reagovat a čeho se vyvarovat při setkání, informace o psech se speciálním výcvikem a o platných právních předpisech. Leták může posloužit k lepší informovanosti a orientaci veřejnosti v dané oblasti.

 

Jak se do projektu zapojit?

Do projektu se zapojíte tím, že si na všechny vstupní dveře Vaší firmy (obchodu, restaurace, úřadu, sportovního a zdravotnického zařízení či jiného objektu apod.) vylepíte nálepku - „VÍTÁME VODICÍHO A ASISTENČNÍHO PSA.“

Jak nálepku získat?

Nálepku si můžete zdarma vyzvednout na Odboru zdraví Magistrátu města Brna u Mgr. Radima Paseky – koordinátora pro osoby se zrakovým postižením, Magistrátu města Brna,  Dominikánské nám. 197/3, 601 67 , Brno.

nebo

stačí zavolat na tel.: 542 172 461 a psát na e-mail: paseka.radim@brno.cz

a nálepka Vám bude zaslána poštou.

Poznámka : do e-mailu prosíme uveďte:

- celou korespondenční adresu pro zaslání nálepky

- přesnou adresu, kde bude nálepka vylepena na dveřích (pro uveřejnění na webu v  adresáři kontaktů o vylepení nálepky)

- počet a druh nálepek, které mají být zaslány poštou

 Vylepení této nálepky  je vnímáno jako něco prestižního. Tímto bychom Vás chtěli pozvat, abyste se do projektu rovněž zapojili.

V současné době vzniká adresář kontaktů, kde je nálepka vylepena. Momentálně je tam cca 100 kontaktů, ale adresář se stále doplňuje. Zde je ke stažení:

Adresář kontaktů Nálepka - VÍTÁME VODICÍHO A ASISTENČNÍHO PSA.

Nálepka je předána dosud nejdál v Dolních Věstonicích.
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2022 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 9.3.2018
Redakční Systém redaQ