Dnes je neděle 26. květen 2019, svátek má Filip, zítra Valdemar

Potřebuji dítě (nejen) pohlídat - dětské skupiny, miniškolky, školky.Organizace nabízející hlídání dětí:

Každá z organizací nabízí různý rozsah svých služeb (dopolední i celodenní hlídání dětí, dětské koutky, lesní školky atd.). Bližší informace získáte přímo na uvedených webových stránkách jednotlivých organizací.

 

Mateřské a rodinné centrum Mateřinka Brno

Vrchlického sad 4,  612 00, Brno

Tel.: 731 705 364

info@materinka-brno.cz

http://www.montessori-skolka-brno.cz/

ZDRAVÁ ŠKOLKA S MONTESSORI PROGRAMEM, VĚDOMÉ VZDĚLÁVÁNÍ A PÉČE O DĚTI S LÁSKOU A RESPEKTEM
Nabízíme smysluplné vzdělávání, které respektuje osobnost dětí, jejich talent a potřeby. Malý počet dětí ve třídě, připravené prostředí a zkušený tým pedagogů poskytuje dětem podněty k učení se prožitkem. Našim cílem, jsou šťastné děti připravené do praktického života a s chutí se dále rozvíjet ve své jedinečnosti.
Děti 1,5 - 6 let

Bezbariérový přístup: ne

 

Miniškolka Pupálek

!Zahájení provozu : listopad 2016

Gebauerova 18

Brno - Židenice 615 00 

Tel. 723 794 833

www.pupalek.cz

 miniskolka@pupalek.cz

 Nabízené služby:

 Miniškolka Pupálek nabízí dětem podnětné prostředí. Naše miniškolka je určena maximálně 12 dětem od dvou do šesti let. Výchovný plán sestavujeme na základě inspirace v různých alternativních pedagogických směrech, jako je program Začít spolu, Respektovat a být respektován, program Marie Montessori či principy zážitkové pedagogiky.

 Chceme, aby u nás byly děti šťastné. Ke každému dítěti přistupujeme individuálně. Podporujeme jejich zdravé sebevědomí a trénujeme samostatnost. Učíme děti říct si, co potřebují a respektujeme jejich pocity. S dětmi máme partnerský přístup a to samé očekáváme od rodičů.

 Chceme objevovat svět v přirozeném prostředí, a to za pomoci všech smyslů. Proto trávíme čas venku nebo na různých výletech.

 Bezbariérový přístup: ano

 

 Agentura Beatrice

Soběšická 1119/67, Brno 614 00

tel.:737 205 664

http://a-beatrice.cz/

https://www.facebook.com/AgenturaBeattice?ref=stream

Nabízené služby:

Jsme brněnská agentura se zkušenostmi jak s hlídáním dětí u klientů doma, tak i s organizováním dětských koutků na velkých promo akcí.

Nabízíme: Hlídání dětí s rozvojem osobnosti

               Běžné hlídání dětí

               Doučování

               Doprovod z/do kroužků

V případě vašeho zájmu Vám naše chůvy pomohou i s drobnými domácími pracemi. Více informací najdete na web. stránkách.

 

Agentura Berunka, Veronika Oplatková

Bystřinova 16, Brno - Královo Pole, 612 00

www.berunka.com

e-mail: info@berunka.cz

tel.: 777 061 964

Nabídka služeb:

Jednorázové i pravidelné dlouhodobé hlídání dětí od 0 do 3 let věku u klienta nebo pečovatelky doma, hlídání dětí i starších, doprovod dětí do kroužků, školy, školky. Poradenství v těhotenství, šestinedělí, doprovod k porodu - služby porodní asistentky, individuální i skupinové cvičení pro těhotné, pro ženy po porodu, individuální i skupinové kurzy přípravy k porodu. 

 Bezbariérový přístup: ano

 

Agentura Mia, s.r.o.

Sadová 15, 664 49 Ostopovice, kancelář: Špitálka 33, Brno - Trnitá, 602 00

tel.: 776 557 555, 776 522 155

www.mia-hlidani-deti.cz

e-mail: info@mia-hlidani-deti.cz

Nabízené služby

Hlídání dětí v rodinách v Brně a okolí, doprovody do kroužků, vyzvedávání ze školek, škol, péče o děti v rekonvalescenci, doučování. Hlídání dětí v dětských koutcích sportovních center. Hlídání dětí hotelových hostů. Organizace dětských narozeninových oslav. Oprávnění zajišťovat péči nejenom u dětí starších 3 let, ale také o nejnižší věkovou kategorii 0-3 roky. 

 

Agentura ProVás služby pro rodinu a domácnost

Jundrovská 14, Brno - Komín, 624 00

tel.: 603 522 301, 739 412 564

www.agentura-provas.cz

e-mail: asistentka@agentura-provas.cz

Nabízené služby:

Hlídání dětí 24 hodin denně, o víkendech i o svátcích. Vyzvedávání dětí ze školky, školy a doprovod dětí do zájmových kroužků. Odborná péče o dítě i během jeho nemoci, hlídání dětí bez rozdílu věku a zdravotního stavu.

Pomoc v domácnosti. Jednorázový i pravidelný úklid, úklid po řemeslnících, žehlení, příprava jídla, nákupy, péče o drobná domácí zvířata, kontrola domu v době nepřítomnosti majitele, zalévání květin.

Péče o seniory.

Bezbariérový přístup: ne

 

Agentura Skřítek, s.r.o.

Antonína Slavíka 11, 602 00 Brno

www.agentura-skritek.cz

e-mail: info@agentura-skritek.cz

Tel.: 774 443 077

Nabízené služby:

Provozujeme první nestátní jesle v Brně pro max. 13 dětí od 12 měsíců věku. Zaručujeme individuální přístup, bohatý program, nádherné prostory školičky s přímým vstupem na velkou oplocenou zahradu. Cena již od 40,-Kč/hod. Docházka možná celotýdenně nebo jen vybrané dny. Individuální péči o děti zajišťujeme v domácnosti klienta prostřednictvím speciálně vyškolených pečovatelek. Hlídáme děti bez omezení věku. Doučujeme všechny předměty v rozsahu ZŠ, cizí jazyky v rozsahu ZŠ a hru na hudební nástroje.  

 

Baby Parking

Erbenova 30, Brno - Černá Pole, 613 00

www.baby-parking.cz

e-mail: Adamova.Esa@seznam.cz

tel.: 728 569 790

Nabídka služeb:

Miiškolka je situována v klidném prostředí Černých Polí, v rodinném domě se zahradou. Jsme školička s celoročním provozem a provozní dobou od 7 - 17 hod. Pro děti vytváříme přátelské prostředí v malém kolektivu s individuálním přístupem. Krozvoji všestranosti přispíváme rozvíjejícím herním, pohybovým, výtvarným a hudebním programem. Děti učíme hygienickým návykům a oblékání, menší děti odvykáme nosit pleny.

Bezbariérový přístup: ne

 

BIBO, s.r.o

Gajdošova 7, Brno - Stará Osada, 615 00

tel.: 533 432 403, 733 395 330

www.bibo.cz

e-mail: snasilova@bibo.cz; info@bibo.cz; rehakova@bibo.cz; sladka@bibo.cz

Nabízené služby:

Specialista na hlídání dětí v Brně, pravidelné i nárazové hlídání dětí v rodinách, doprovody a vyzvedávání dětí, hlídání dětí v dětských koutcích, hlídání dětí na firemních akcích, pořání narozeninových oslav. Pořádání odborných kurzů a školení - kurzy první pomoci dětem, seniorům, jak se stát dobrou chůvou, au pair a další. Specializace na hlídání v zahraničí, Au pair a pracovní pobyty.

Bezbariérový přístup: ano

 

Človíček - dětská skupina, miniškolka

Lidická 28, Brno - střed, 602 00

tel.: 608 608 011

www.alfadeck.cz

e-mail: CAV@alfadeck.cz

Nabízené služby:

Človíček = jesličky + školička pro Človíčky od 12 měsíců, pravidelná i nepravidelná docházka,  provoz 6 - 18 hod. dle zvoleného programu (včetně školních prázdnin), nejbližší zastávka MHD Antonínská, více informací na našem webu na stránce Človíček.

Bezbariérový přístup: ne

 

Dětské studio - Eliška Lejsková

Nad lomem 4, Brno - Líšeň, 628 00

www.detske-studio.cz

e-mail: info@detske-studio.cz

tel.: 602 757 981

Nabídka služeb:

Dlouhodobé i krátkodobé hlídání probíhá v manším kolektivu - max. 4 děti. Pro děti 1 - 4 let věku.

 

Dětský lesní klub Mariánka

Adresa školky: ul. Samoty, Brno - Líšeň

www.lesnimarianka.cz

e-mail: info@lesnimarianka.cz

tel.: 777 145 343

Nabídka služeb:

Pravidelná celoroční předškolní péče a vzdělávání, převážně v přírodě, v zázemí lesního klubu (zahrady a chatky), kousek od lesa, od 7,30 do 16,00 hod. Vycházíme z konceptu Respektovat a být respektován. Využíváme prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky.

Bezbariérový přístup: ne

 

Dětský lesní klub Sýkorka

Mokrá hora 77, Brno-Řečkovice, Mokrá Hora,

www.skolka.eps.cz

e-mail: sykorka@eps.cz

tel.: 734 440 600

Nabídka služeb:

Nabízíme celoroční vzdělávací a výchovnou péči dětem od 2,5 do 7 let zaměřenou na zdravý tělesný i duševní rozvoj pobytem v přírodě s předškolní výchovou.

 

Dětský svět Kvítek -MINIŠKOLKA

Kubíčkova 8, Brno - Bystrc, 635 00

www.detskysvetkvitek.cz

e-mail: kvitekbrno@seznam.cz

tel.:  608 840 740, 605 387 456

Nabídka služeb:

Jsme soukromá miniškolka rodinného typu, která připravuje pro děti od 1,5 roku i jejich rodiče veselé a hravé aktivity. Malý kolektiv dětí, který umožňuje péči a individuální přístup ke každému dítěti. Pro děti a rodiče připravujeme program již 10 let. Snažíme se výtvářet veselý svět plný radosti, smíchu a zábavy, svět pro každé dětské kvítko. Děti podněcujeme k samostatné tvořivosti, podporujeme jejich fantazii a rozvíjíme pohybové dovednosti. Dále děti vedeme, přiměřeně jejich věku, k základní sebeobsluze a spolupráci s ostatními kamarády. Děti do miniškolky je možné přihlásit kdykoliv  v průběhu školního roku. Můžete si domluvit  individuální návštěvu školky a přijít se podívat i s dítětem. Dítě může několik prvních návštěv absolvovat na zkrácený čas. V prvních dnech se zaměřujeme na adaptaci do kolektivu (jde o individuální přístup dle zralosti dítěte). Miniškolka Dětský svět Kvítek sídlí v Umělecké škole na ulici Kubíčkova 8, Brno-Bystrc. Dále nás najdete na Základní škole Herčíkova, Brno-Královo Pole, kde pořádáme plavecké kurzy.

Bezbariérový přístup: ano

 

Devítka

Údolní 5, Brno - střed, 602 00

www.devitkabrno.cz

e-mail: info@devitkabrno.cz

Tel.: 608 715 121

Nabídka služeb:

Předporodní příprava, cvičení pro těhotné, miniškolka, kurzy pro děti. Baby masáže, laktační poradenství, semináře, přednášky.

Bezbariérový přístup: ne

 

Domácí miniškolka Lumpík

Mikuláškovo náměstí 15, Brno - Starý Lískovec, 625 00

www.skolka-lumpik.cz

e-mail: dankasnaselova@seznam.cz

tel.: 724 729 063

Nabídka služeb:

Domácí miniškolka rodinného typu pro 4-5 dětí ve věku od 2 do 6 let. Provozní doba od 7:00 do 18:00 hod. nejen v pracovní dny, ale i o státních svátcích a prázdninách. Možnost nočního, víkendového i nárazového hlídání a to i pro děti, které miniškolku nenavštěvují. Denní program je veden podle Rámcového vzdělávacího programu MŠMT pro předškolní vzdělávání. Děti přivítá teta Danka, která má více než třicetiletou pedagogickou praxi s dětmi předškolního i školního věku. Prioritou domácí miniškolky Lumpík je rodinná atmosféra, která usnadňuje přechod dětí z rodinné péče do kolektivu vrstevníků.

Bezbariérový přístup: ano

 

GoKids!Centrum

Hybešova 17, Brno - Staré Brno, 602 00

www.gokids.cz/brno

e-mail: brno@gokids.cz

Tel.: 723 367 829

Nabídka služeb:

Poskytujeme služby pro rodiče a děti od narození do 6 let. Soustředíme se primárně na děti od narozeni do 3 let, jejich výchovu a spokojenost. Najdete u nás semináře, workshopy pro maminky, kurzy pro děti. Např. znakování Baby Signs, angličtina GoKids!, francouzština, Montessori dílničky i jesle/ školička pro děti 1-4 roky.

Bezbariérový přístup: ne

 

Jesličky a miniškolka Betynka

Mgr. Veronika Ohlídalová Spurná

www.jeslickybetynka.cz

e-mail: info@jeslickybetynka

tel.: 776 717 450, 734 733 905

Nabídka služeb:

Jesle a miniškolka s celoročním provozem pro děti od 9 měsíců do 4 let věku s maximální kapacitou 9 dětí.

 

Klub Benjamínek

Vídeňská 7, 639 00 Brno

www.skolka.milosrdni.cz

e-mail.: rodinnecentrum@milosrdni.cz

tel.: 543 165 197 - převor, 731 402 757 - vedoucí Rodinného centra

Nabídka služeb:

Klub Benjamínek - celodenní i krátkodobá péče o děti 3 - 7 let v dětské skupině, vzdělávání pro ženy s možností přítomnosti dětí a programů pro ně ( angličtina, osobnostní rozvoj atd.). Kreativní podvečery - tvořivé aktivity pro dospělé. Klub maminek - hrátky s dětmi s cílem jejich psychomotorického i emočního rozvoje, semináře s tematikou rodinného života a vývoje dětí, psychologické, pastorační a speciálně - pedagogické poradenství, podpůrné poradenství na téma syndromu ADHD a neklidu u dětí.

 

Lesní klub Stromík

provozovatel: Viniční Šumice 137

www.stromik.cz  

e-mail: klaker@kavylos.cz

tel.: 777 145 343

Nabídka služeb:

Pravidelná celoroční předškolní péče a vzdělávání, převážně v přírodě, v zázemí kousek od lesa. Pracovní doba od 7,30 hod. do 16,00 hod. Vycházíme z konceptu "Respektovat a být respektován", využíváme prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky.

Bezbariérový přístup: ne

 

Lesní klub V závětří

sídlo: Chudčická 1311/11, 635 00 Brno

zázemí: mezi MČ Bystrc-Kamechy a Žebětín pod Žebětínským rybníkem

www.vzavetri.cz  

e-mail: skolka.v.zavetri@gmail.com

tel.: hl. pedagog: 774 32 80 22, koordinátorka: 774 33 23 66

Nabídka služeb:

Dětský lesní klub (lesní školka) s vzdělávací a výchovnou péči pro děti od 2 do 7 let. Předškolní příprava, kroužky, respektující výchova spolu se zdravým stravováním ve vytápěném zázemí umožňující všestranný rozvoj.

  • Klub pro rodiče s menšími dětmi
  • Příměstské tábory

Bezbariérový přístup: ne

 

Mgr. Zuzana Berková

Arbesova 3, 638 00 Brno - Lesná

www.tetazuzka.cz

e-mail: hlidani@tetazuzka.cz

Tel.: 603 290 050

Nabízené služby:

Hlídání dětí od narození, hlídání nemocných a postižených dětí, večerní, noční hlídání, hlídání dětí v Aj. Zajištění volnočasových aktivit pro MŠ, ZŠ. 

 

Miniškolka MACEŠKA, Lužánky - středisko volného času

adresa dle jednotlivých pracovišť

www.maceska.luzanky.cz

e-mail: maceska@luzanky.cz

tel.:776 030 758

Nabídka služeb:

Maceška - dopolední hlídání s výchovným a výukovým programem pro děti od 2 do 5 let.

Pobočky: LATA - ŽABOVŘESKY, Plovdivská 8, 616 00 Brno, tel.:724 813 927

              LÁNY - BOHUNICE, Lány 3, 625 00 Brno, tel.:774 903 059

              LEGATO - KOHOUTOVICE, Stamicova 7, 623 00 Brno, tel.: 774 903 059

              LOUKA - VINOHRADY, Bzenecká 23, 628 00 Brno, tel.: 739 405 276

              LYSKA - NOVÝ LÍSKOVEC, Oblá 51c, 634 00 Brno, tel.: 739 210 905, 547 351 031

              ZUŠ JEŽKOVA - LESNÁ, Ježkova 9, 638 00 Brno, tel.: 777624 265

              ZŠ HEYROVSKÉHO - BYSTRC, Heyrovského 32, 635 00 Brno, tel.: 604 710 479

              ZŠ MASAROVA - LÍŠEŇ

 

Miniškolka MARY POPPINS

Srbská 30, 612 00 Brno - Královo Pole

www.marypoppins.cz

e-mail: info@marypoppins.cz

tel.: 776 774 077

Nabídka služeb:

Miniškolka pro děti od 1,5 let věku. Provoz je každý pracovní den od 7,30 hod do 18,00 hodin po celý kalendářní rok.

 

 

Miniškolka Sluníčko, Barbora Tučkova, DiS.

www.hlidanideticek.wz.cz

e-mail: barunkat@centrum.cz

tel.:603 374 779

Nabídka služeb: Kolektivní hlídání dětí 0 - 6 let

 

Miniškolka Skřítek

Královopolská 10, Brno - Žabovřesky, 616 00

tel.: 774 443 077

www.agentura-skritek.cz

e-mail: miniskolka.agentura-skritek.cz

Nabízené služby: Miniškolka rodinného typu pro děti od 12 měsíců.

 

 

Rosnička, Dětský klub Medlánci

Hudcova 2, Brno - 621 00

www.medlanci.cz

e-mail: medlanci@gmail.com

Tel.: 607 185 537

Nabídka služeb:

Rosnička funguje pod záštitou občanského sdružení Dětský klub Medlánci. Hlídání dětí probíhá každý den od pondělí do pátku od 8,30 do 12,30 hod. Maximální počet dětí na den je 12 a s nimi jsou 2 zkušené lektorky. Součástí každodenního programu je společné přivítání, říkadla, básničky s tématikou ročního období a svátků; pohybová část; výtvarná část; při příznívém počasí se snažíme o co nejdelší pobyt dětí venku; každý den v týdnu je na programu jeden z kroužků - angličtina, výtvarná výchova, dramatický kroužek, hudební výchova, pohybová výchova.

Bezbaríérový přístup:

 

Šiška

Sídlo: Jiráskova 17, Brno - střed, 602 00

Zázemí: http://www.mapy.cz/s/7XEz, Brno - Kohoutovice, zahrada s jurtou na pozemku 1600/2, k.ú.Brno - Pisárky, zast. trolejbusu č. 37 Libušina třída

www.lesniklubsiska.cz

e-mail: lesniklubsiska@email.cz

tel.: 728 272 470

Nabídka služeb:

Dětský lesní klub ( lesní mateřská školka )

 - předškolní vzdělávání pro děti od 3 do 7 let

- volba docházky na 2,3 nebo 5 dní v týdnu

- menší kolektiv dětí ( max. 17 se dvěma pedagogy )

- zázemí s jurtou na rozlehlé zahradě u lesa

- pedagogické přístupy respektující osobnost dítěte

- předškolní příprava

- vyvážené a zdravé stravování

- odpolední tematické kroužky v ceně docházky

Klub pro rodiče s menšími dětmi

Příměstské tábory

Bezbariérový přístup: ano ( po nezpevněné komunikaci )

 

Školka FILIÁNEK

Antonínská 18, Brno - 602 00

www.filianek.cz

e-mail: filia@filia.cz

tel.:725 953 574

Nabídka služeb:

Školka je pro děti od dvou let, má jednu třídu pro 12 dětí, o které se starají dvě tety. Děti mohou školku navštěvovat každodenně, nebo některé dny v týdnu.

Bezbariérový přístup:

 

Teta Zuzka

Mgr. Zuzana Berková

Arbesova 3, Brno - Lesná, 638 00

www.tetazuzka.cz

e-mail: hlidani@tetazuzka

tel.: 603 290 050

Nabídka služeb:

Jednorázové i dlouhodobé hlídání dětí od narození u vás doma v Brně nebo v blízkém okolí.

 

Vesněnka, o.p.s., denní centrum pro děti

Údolní 10, Brno - Střed, 602 00

www.vesnenka.eu

e-mail: vesnenka@seznam.cz

tel.: 734 384 388, 728 652 335

Nabídka služeb:

Zajištění celodenní péče o děti od 1 do 5 letv pravidelném režimudle potřeb rodičů ve školičce Vesněnka a provoz firemní školičky.

 

Viki Kids Club - soukromá školka ( anglická i česká ) s montessori výukou

 Vodařská 2, Brno - Komárov, 619 00

www.vikikidsclub.cz

e-mail: info@vikikidsclub.cz

tel.: 724 057 290

Nabídka služeb:

Soukromá školka: třída klasická česká od 3 let a třída anglická od 2 let s celodenní komunikaci v Aj i s rodilou mluvčí. Ve školce 1-týdně montessori výuka. Nadstandardní péče i prostředí včetně zájmových kroužků pro děti v místě bez přejíždění - další jazyky, tenis, sportíček, aerobik, zumba, wellness ( sauna, pára , vířivka ), výtvarná akreativní dílna, hudebně-dramatický kroužek. Děti mají k dispozoci celý areál s venkovním sportovním hřištěm i oploceným dětským hřištěm s pískovištěm, skluzavkou a průlezkami, možnost vycházek do klidné zeleně v okolí, návštěva divadel a kulturních představení. Dobrá dostupnost i parkování kousek od centra Brna.

 

 

 

Přehled organizací, které nabízejí hlídání dětí naleznete také v "Katalogu prorodinných organizací a služeb ve městě Brně" v sekci Dokumenty ke stažení.

 

Pokud chcete dítě úmístit do jeslí, kontakty naleznete ZDE.
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2019 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 22.2.2017
Redakční Systém redaQ