Dnes je pondělí 11. prosinec 2017, svátek má Dana, zítra Simona

ŘÍJENDušičková slavnost v Otevřené zahradě

29.10. 2017 od 13 hod.

Stále jsou naši mrtví s námi a nikdy vlastně nejsme sami....., Jan Skácel

Pozvánka

 

Putovní výstava Národní kroniky

 

 Tisková zpráva k výstavě

 

ZÁŘÍ - ŘÍJEN

Brněnské dny pro seniory

 Sportovní aktivity různé obtížnosti, poučné přednášky zaměřené na zahradničení, občansko právní témata       i praktické ukázky nejrůznějších činností si mohou lidé vyzkoušet při Dnech pro seniory. Několik desítek oblíbených a už tradičních i zcela nových akcí pro seniory se letos koná v září a říjnu. Řada organizací si připravila akce, díky kterým mohou najít nové způsoby jak si udržet kondici, rozšířit si znalosti a dovednosti, nebo zjistit, jak je na tom jejich zdraví a jak si ho mohou udržet co nejdéle.

Většina akcí u příležitosti Dnů pro seniory je zdarma, některé jsou zpoplatněné a v některých případech je rovněž nutné rezervovat si místo na aktivitě předem. Podrobný seznam všech akcí i s jejich bližším popisem     a základními informacemi lze najít v informačním letáčku, který je zde ke stažení a nebo jej obdržíte na Odboru zdraví Magistrátu města Brna.

 leták s přehledem akcí Brněnských dnů pro seniory

16. 9. - 19. 11.

3 VÝSTAVY PRO CELOU RODINU

V Letohrádku Mitrovských v Brně se konají 3 výstavy pro celou rodinu souběžně.

První z výstav představí legendární dvojici kutilů – nešiků PATA a MATA a jejich originální filmové loutky. Ukážeme vám natáčecí scény z několika večerníčkových dílů a poodhalíme i zákulisí – od miniaturních rekvizit, až po technické scénáře a rozkresy. Přijďte se podívat … a je to! Nebude chybět ani několik ukázek ze starší animované a loutkové tvorby zlínských filmových ateliérů jako např. Kocourek Modroočko, Míček Flíček, Švec a čert, Zlatovláska, Vzpoura hraček a další.

Pro holčičky a obdivovatele módy je připravena výstava Dějiny odívání na panenkách od Zdeňky Mudrákové. Pro kluky a všechny fanoušky krásy na čtyřech kolech čeká výstava Modely autíček ze sbírky Stanislava Hajšela, doplněné fotografiemi automobilů Vojmíra Blažka.

letohradekbrno.cz

 

ŘÍJEN

Sbírka ponožek pro nedonošené děti

Organizace  Nedoklubko organizuje PONOŽKOVÝ REKORD pro zviditelnění problematiky předčasného porodu. O tom, jak se do sbírky zapojit a další informace naleznete ZDE.

Sbírka probíhá do 31.10. 2017.

 

1. 10. /10:00 - 11:00

DEN ARCHITEKTURY - VILA STASSNI A JEJÍ OKOLÍ

Procházka s historikem umění Lukášem Václavíkem po architektuře vil Ernsta Wiesnera v luxusní brněnské Masarykově čtvrti.

www.vila-stiassni.cz

 

4. 10./19:00 - 23:00

VIDA! AFTER DARK

Po dvacetiletém světovém turné konečně dorazila výstava Cirkus Mechanikus i do České republiky! Hlavními účinkujícími jsou tu historické originály i současné, ručně vyrobené hračky a automaty. Stiskněte tlačítko nebo roztočte kličku! Přiveďte loutky k životu a staňte se divákem jejich vlastních minidramat plných osobitého britského humoru. Výstava vznikla ve spolupráci s britským Mechanical Cabaret Theatre a holandským Rijksmuseum Boerhaave. Během party budete mít možnost si jednoduché strojky a mechanické hračky i vyrobit. Také se můžete těšit na Vytěž princip  ?  science show s cirkusovými prvky.

O hudbu se postará ? Don Juan Disco

Vstupné: 100 Kč (k zakoupení na místě)

https://vida.cz/

 

5. 10. / 16:00

DRAKIÁDA - OLYMPIA BRNO

Drakiáda - Olympia Brno

Zveme vás na druhé sezónní Radovánky v podobě tradiční drakiády, která se uskuteční v Olympia parku ve čtvrtek 5. 10. 2017. Těšit se můžete na soutěž v pouštění draků, které od nás dostanete, na výrobu lapače snů, malování na obličej, fotokoutek, spoustu dárků.

 

6. 10. / 17:00

DÝŇOBRANÍ

imagesPPMX7Y44.jpg  V pátek 6.10.2017 v 17 hodin se na tenisových kurtech v Chrlicích uskuteční   DÝŇOBRANÍ.

 http://www.chrlice.brno.cz

 

6. 10.

NOC VĚDCŮ V BRNĚ

Tématem ročníku 2017 je Mobilita – Svět je v pohybu. Přemisťují se lidé, zboží i informace. Nic nezůstává v klidu. Jaké místo má v tom všem věda? Jak k celosvětové mobilitě přispívá? Kam nás posouvá a kam míří? To je otázka pro Noc vědců 2017.

Noc vědců v Brně proběhne:

Více informací najdete na http://www.noc-vedcu.cz/ .

 

7. 10. / 9:00 - 15:00

SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT

Světový den zvířat oslavíme v ZOO BRNO 7. 1. 2017. Pro děti i jejich rodiče bude připravena zábavná naučná stezka po ZOO. 

Více informací na zoobrno.cz

 

13. 10. - 14. 10./ od 17:30

NOČNÍ LET V BRUNU III., ANEB PŘESPÁNÍ PRO DĚTI

V řadě již třetí NOČNÍ LET v BRuNU!

Těšit se můžete na všechny naše atrakce, ale i bohatý program a noční stezku odvahy.

brunofamilypark.cz/

 

13. 10 - 14. 10. / 17:45

ŘÍJNOVÉ NOCOVÁNÍ V BONGU

Milý noční dobrodruhu!

Je ti 6-12 let a máš odvahu přespat na úpatí sopky, hned vedle dračí sluje? Pokud ano, zveme tě do našeho zábavního parku Bongo Brno na naše říjnové Nocování.

Budeme řádit na atrakcích, soutěžit i tvořit. Velké odvážlivce čeká i stezka odvahy nočním Bongem, na které možná potkají i našeho nejhodnějšího Opičáka Bonga. Společně tak přečkáme kouzelnou noc mezi atrakcemi.

Sraz všech dobrodruhů je v pátek 13.10. 2017 v 17.45 hodin v hale Bongo. Pokud přežijete nástrahy nočního života, vyzvednou si vás rodiče v sobotu 14.10. 2017 v 9:30 hodin.

www.bongobrno.cz

 

21. 10. /10:00 - 16:00

MEZINÁRODNÍ DEN ARCHEOLOGIE - HRAD ŠPILBERK

Baví vás starodávné poklady, vykopávky a archeologické nálezy? Přijměte pozvání na hrad Špilberk na Mezinárodní den archeologie. Čeká vás spousta ukázek z běžné práce pilných a odvážných archeologů, ale i zábavné a tvůrčí úkoly včetně drobných odměn. Přijďte se přesvědčit, že archeologie je stále akční a zábavná. Klidně můžete vzít s sebou i děti. Vstupné je zdarma!

Na co všechno se můžete těšit:

  • Ukázka užití geofyzikálních přístrojů v praxi
  • Představení práce s detektorem kovů
  • Zkouška a ukázka funkčnosti různých druhů prehistorických seker (kamenných, bronzových, železných)
  • Mletí obilí na žernovu
  • Rekonstrukce rozbitých nádob, puzzle pro děti
  • Výroba šperků a ozdůbek z měděného drátu
  • Vrtání keramických střepů a výroba medailonků
  • Aranžování pravěkého hrobu
  • Pravěký kvíz

 spilberk.cz

 

27. 10./14:30

HALLOWEENSKÝ PLES S DRÁKULOU VE WIKYLANDU

Halloweenský ples s Drákulou a mystickou cryo show.
Drákulova ukázka magie, efekty, kterých se děti stanou přímo součástí a budou si je moci vyzkoušet na vlastní kůži. 
Díky jedinečným kostýmům, ucelenému scénáři a krásným dekoracím zažijete děsivý ples plný zábavy.

wikyland.cz

 

28. 10. /18:00 - 21.00

NOČNÍ  KOSTÝMOVANÉ PROHLÍDKY PO STOPÁCH ZLOČINU VE VILE STASSNI

Kapitán Povondra a jeho mordparta opět zasahuje, aby odhalila zákeřného vraha textilního továrníka. Vydejte se spolu s nimi po stopě zločinu. Čeká vás zcela netradiční prohlídka vily, během které zažijete napětí i zábavu.

Rezervujte si místa telefonicky, e-mailem nebo pomocí rezervačního webu.

www.vila-stiassni.cz

 

29. 10./ 10:00 - 11:30

VILA STIASSNI ZVE NA PROCHÁZKU MASARYKOVOU ČTVRTÍ

Během prohlídky se návštěvníci seznámí s historií tzv. Úřednické čtvrti a postupným zastavováním svahů nad Pisárkami. Kromě jednotlivých fází výstavby budou na procházce představeny i významné vily meziválečného období.

Více informací a rezervace vstupenek zde.

www.vila-stiassni.cz

 

 
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2017 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 19.10.2017
Redakční Systém redaQ