Dnes je neděle 26. květen 2019, svátek má Filip, zítra Valdemar

Rok 2011  • Město Brno finančně podpořilo 29 projektů prorodinných organizací (více se dočtete v sekci "Dotace na projekty v oblasti podpory rodiny").
  • Brněnská mládež natočila videoklip dle zadání mezinárodní sítě měst "Cities for Children" (Města pro děti). Na videoklip a více o něm se podívejte zde.
  • Zhotovili jsme plakáty "Brno fandí rodině", které jsou po celý měsíc květen 2011 umístěny v centru města a jejich cílem je oslovit veřejnost/rodiny a seznámit tak s našimi webovými stránkami a konkrétními kroky naší činnosti v oblasti podpory rodiny (více k akci zde)
  • Jednali jsme s Dopravním podnikem města Brna o zavedení opatření na podporu cestujících rodičů s kočárky. Ve snaze docílit větší vstřícnosti řidičů vůči cestujícím budou řidiči informovat o nástupu osoby s kočárkem spuštěním hlášení ve voze. Hlášení bude ve smyslu upozornění na uvolnění prostoru pro kočárek, což by mělo ostatní cestující vybídnout k pomoci dotyčné osobě. Tímto krokem dává řidič najevo, že o nastupující mamince ví. Doufáme, že tímto přístupem bude posílena vazba i k další skupině cestujících jako jsou senioři či lidé postižení.
  • Připravujeme setkání pracovní skupiny pro slučitelnost rodiny a zaměstnání sítě "Cities for Children" v roce 2012 v Brně. Tentokrát se zaměříme na bydlení/plánování prostorů přátelských dětem.  
  • Jednali jsme s městskou částí Židenice, která by měla na jaře roku 2012 připravit setkání odborníků, zástupců prorodinných organizací s veřejností. Podrobnosti budou upřesněny.
  • Odbor zdraví Magistrátu města Brna obdržel od Sítě mateřských center dne 1.12.2011 certifikát "Společnost přátelská rodině".
  • Ve spolupráci s Národním centrem pro rodinu jsme pro vás připravili aktualizované znění brožury o flexibilních pracovních úvazcích "Nesnadné neznamená nemožné 2". Brožuru naleznete zde.Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2019 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 9.1.2012
Redakční Systém redaQ