Dnes je pondělí 5. prosinec 2022, svátek má Jitka, zítra Mikuláš

SENDVIČOVÁ GENERACESendvičová generace

je označení pro generaci lidí středního věku, kteří se současně starají o své nesamostatné děti a o své stárnoucí rodiče. My do této skupiny počítáme také všechny, kteří mají své děti již dospělé, ale za to jim pomáhají s péčí o jejich malé děti (tedy své vnuky). 

Protože víme, že být součástí tzv. sendvičové generace je pěkná dřina, připravili jsme pro Vás brožurku s užitečnými informacemi, které by Vám mohly pomoci situaci alespoň částečně ulehčit.

Příručka se skládá ze tří samostatných částí, každá se věnuje jednomu tématu:

1.  Základy efektivního rodičovství
2.  Základní informace pro pečující
3.  Kde brát sílu a několik užitečných rad pro dobré využívání času

Chápeme, že v záplavě povinností každého dne je obtížné ještě najít čas na vyhledávání potředbých informací, a tak jsme je shromáždily na jedno místo.

Brožurku je možno od poloviny října vyzvednout zdarma na Informačním středisku Magistrátu města Brna Malinovského nám.3 nebo na Odboru zdraví MMB dominikánské nám. 3.

Ke staření je zde:

Elektronický adresář organizací a institucí, poskytujících komplexní informační balíček odborného poradenství pro tuto cílovou skupinu a další info naleznete na  www.sendvicovagenerace.cz

 
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2022 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 13.11.2020
Redakční Systém redaQ