Dnes je neděle 20. srpen 2017, svátek má Bernard, zítra Johana

SRPEN7. 6. - 27. 8. / 10:00 - 18:00

VÝSTAVA KRYSÁCI NA ŠPILBERKU

Z malého smetiště poblíž Vizovic na hrad Špilberk zavítají dva krysáci Hubert a Hodan bydlící v zásuvkách šicího stroje spolu se svým sádrovým kamarádem trpaslíkem Ludvíkem. Stejně jako na smetišti, v čerstvé zavážce smetí, se k nim i na hradě připojí Eda, bílý laboratorní potkan z Prahy. Výstava přiblíží život a dobrodružství tří krysích kamarádů na smetišti, ale i zákulisí natáčení tohoto oblíbeného animovaného večerníčku.

hubert_klepani

spilberk.cz

 

29. 4. - 30. 9.

VÝSTAVA DEVATERO POHÁDEK KARLA ČAPKA

Kniha, podle které je výstava pojmenovaná, vznikla v roce 1932 a stále má dětem co říci. Vtipné příběhy jsou plné králů, princezen, vodníků, černokněžníků, ale také pošťáků, policajtů, doktorů, úředníků, koček a psů… Čapkův rozmanitý jazyk, pro pohádky netradiční témata a veselé ilustrace bratra Josefa zařadily knihu mezi nejpopulárnější dětské tituly.

Na výstavě čeká děti množství úkolů, při kterých si mohou vyzkoušet své fyzické schopnosti, otestovat svoji paměť nebo třeba prověřit - ve výtvarné dílně - svůj umělecký talent a porovnat ho s nadáním ilustrátora Josefa Čapka.  Nechybí informace o br. Čapkových a době, ve které žili a tvořili.

Zábavná a „komunikující“ výstava pro soutěživé, hravé a tvořivé děti i dospělé. K většině témat je vytvořena prostorová kulisa s krátkým pohádkovým textem a 1-3 soutěžními úkoly – tj. interaktivní stanoviště vycházející z příběhu pohádky. Nechybí hrací list s hádankami, doplňovačkami a kvízy. Pokud budete chtít, můžete si zahrát na pohádku přímo na výstavě – kostýmy a kulisy jsou vám k dispozici!

www.veveri.cz

 

30. 5.  -  30. 9. 2017

HLAVOLAMY

od 30. května do 30. září 2017 na galerii VIDA! science centra

výstava 200 hlavolamů z celého světa

Vstupte do herny s hlavolamy z celého světa. Najdete tu známé kousky jako je ježek v kleci nebo proslulá Rubikova kostka, ale i opravdové rarity v podobě hlavolamů Kumiki z Japonska. Těšit se také můžete na ukázku tajných skříněk a kolekci nemožných předmětů. Ty jsou podle Josefa Hordiny, z jehož sbírky výstava vychází, zřejmě to nejlákavější, co výstava nabízí. Úkolem takového hlavolamu není ho vyřešit, ale najít cestu, jak byl vyroben. Co myslíte? Zjistíte, jak prošel dřevěný šíp skrz skleněnou láhev, aniž by ji porušil?

Přijďte objevit svůj skrytý talent. Kdo hlavolam vyřeší nejrychleji? Můžete soutěžit se spolužáky nebo porovnat své schopnosti s rodinnými příslušníky.

Přesvědčte se, že lámat si hlavu je zábava!

www.vida.cz/hlavolamy

 

30. 6. - 27. 8./ 10:00 - 17:00

STAVĚT A BYDLET - VÝSTAVA VE VILE STIASSNI

Výstava věnovaná sídlištím Werkbundu (u nás Svazu československého díla) stavěných od roku 1906 do současnosti. Představení bydlení, které mělo být vzorem v hospodárnosti a funkčním řešení a na němž se podíleli přední světoví architekti. Nahlédneme do obytných čtvrtí Drážďan, Stuttgartu, Brna, Vratislavi, Curychu, Prahy, Vídně, Düsseldorfu, Karlsruhe, Oberhausenu a Berlína. Pozornost je tu věnována jak urbanismu, tak jednotlivým stavbám.

Výstavu připravil Werkbund Berlin

www.vila-stiassni.cz

 

červenec - srpen

LETNÍ KINO NA ŠPILBERKU 2017


České i zahraniční snímky, komedie, thrillery i dramata, klasické velkofilmy a také pohádky hrané i animované. Z programu letního kina na Špilberku si určitě vyberete.

Všechna promítání letního kina začínají v červenci ve 21:30 hodin a v srpnu ve 21:00 hodin. Vstupenky jsou v prodeji pouze na místě. Areál se otevírá 30 minut před promítáním.

Více informací najdete zde 

spilberk.cz

 

červenec - srpen

LETNÍ KINO NA VÝSTAVIŠTI

Hrajeme každý pátek sobotu a neděli, vždy večer ve 20:00 hodin. V areálu výstaviště za hlavní branou u pavilonu A. Sezení na tribunách, první a jediné kino na LED obrazovce! Příjemné letní občerstvení je zajištěno.

Jednotné vstupné pro všechny je 50 Kč. První víkend 7.-9.7.2017 hrajeme zdarma!

 

červenec - srpen

NEJVĚTŠÍ LETNÍ KLUZIŠTĚ V ČR - VIDA!

Největší letní kluziště z umělého ledu v ČR můžete nabízí VIDA! Brno. Od 1. července do konce srpna v areálu science centra VIDA! můžete bruslit nebo si s hokejkou zastřílet na branku. Kdo si nepřinese vlastní brusle, může si je na místě půjčit zdarma. Vstupné na letní kluziště je zahrnuto v ceně vstupenky do expozice VIDA!

Více informací na www.vida.cz .

 

LÉTO 2017 V KJM

7., 14. a 21. 8. Xbox a Deskovky / 14.00

To vše tu máme a čeká tu přes prázdniny na tebe. Každý týden v jedno odpoledne se bude pouze pařit, takže jestli nemáš žádné plány na prázdniny, dojdi. Klidně i pokaždé...

 

5. 8.

KELTSKÝ FESTIVAL LUGHNASAD - HRAD VEVEŘÍ

V sobotu 5. srpna 2017 se na nádvoří Příhrádku na hradě Veveří uskuteční již XIV. ročník keltského festivalu LUGHNASAD. Uvidíte budování keltské vesničky. Vyzkoušíte si dávné keltské žití včetně řemesel, her pro děti i dospěláky, věštění, magie či rituálního malování na tělo. Ani tentokráte zde nebude chybět La Quadrilla s irskými a skotskými tanci, bubenické jammování, dudání se Skotským psem i Démáirt s irským tancováním, ani úžasné ohňové překvapení v podání Carpe Noctem.

Více informací na http://www.veveri.cz/

 

10. 8. - 12. 8.

DEN BRNA 2017

 

Rok 1645, poslední fáze třicetileté války, prvního celoevropského a posledního náboženského konfliktu. 112 dní obléhání Brna švédskými vojáky, kteří byli v několikanásobné převaze. Generální útok 15. srpna pod vedením generála Torstensona na šesti místech brněnských hradeb. A vítězství brněnské obrany sjednocené a vedené plukovníkem Jean-Luise Raduita de Souchese.

 

Jednu z nejslavnějších kapitol města připomene i letos Den Brna. Přijďte 11. a 12. srpna oslavit 372. výročí úspěšné obrany Brna před švédským vojskem. Brno a jeho návštěvníci se přenesou o několik století nazpět.
V pátek můžete na Kraví hoře navštívit dobový jarmark, uvidíte historický šerm. V Labyrintu pod Zelným trhem získáte černou kouli generála Torstenssona a u katedrály sv. Petra a Pavla se zapojíte do průvodu se světly. Sobota začne uctěním památky velitele obránců Radouita de Souches, historická vojska odpochodují z náměstí Svobody na Kraví horu, kde Den Brna ukončí slavnostní ohňostroj.

 

Více informací na http://www.denbrna.cz/

Program

Čtvrtek 10. 8. 2017

Špilberk
17.00 – Mládí Raduita de Souches - přednáška prof. P. Martyho v Muzeu města Brna

Pátek 11. 8. 2017

Kraví hora
16.00 – 21.00 dobový jarmark
18.00 – PŘÍBĚH MALÍŘE – šerm Duel
19.00 – PAST A KOŘIST – šerm Bravo team
20.00 – LUCRECIA BORGIA – hudební skupina

Brněnské podzemí, Labyrint pod Zelným trhem
19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30 h – ČERNÁ KOULE PRO TORSTENSONA – prohlídky brněnského podzemí pod Zelným trhem

Katedrála sv. Petra a Pavla
19.00 - průvod se světly a položení věnců na památku padlých obránců města Brna
pozdravy brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho a primátora statutárního města Brna Petra Vokřála k oslavám Dne Brna, pontifikální bohoslužba

Sobota 12. 8. 2017

nám. Svobody
11.00 – kostel sv. Jakuba – uctění památky J. L. R. de Souches
11.10 – nástup vojsk na náměstí Svobody
11.15 – pochod vojsk na Kraví Horu

Kraví hora
10.00 – 21.00 dobový jarmark
12.00 – život ve vojenském táboře
13.00 – YUFFI – kejklíř
14.00 – VÁLEČNÉ BUBNY EVROPY – Banda alegra
15.00 – MUŠKETÝŘI A TI DRUZÍ – komentované ukázky historických vojsk
16.00 – VOJNA NENÍ KOJNÁ – šerm S.P.G.
17.00 – YUFFI – kejklíř
18.00 – VÝPAD NA BATERII U SV. ANNY - bitevní ukázka z roku 1645
19.30 – CODEX – hudební skupina
20.30 – KONĚ, KONĚ – jezdecká exhibice Equidance
21.20 – OHNIVÉ NEBE NAD BRNEM – ohňostroj

 

12. 8. - 13. 8.

VAVŘINECKÉ HODY V BRNĚ KOMÍNĚ

 

Pozvánka na Vavřinecké hody

 

14. - 15. 8.

MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ FLAŠINETÁŘŮ

Po osmé se sjedou flašinetáři z Evropy do Brna ve dnech 14. a 15. 8. 2017, aby si zde jednak vyměnili své zkušenosti a také, aby potěšili návštěvníky Brna i Brňany. Po oba dny se v dopoledních hodinách potkají na pracovní schůzce – workshopu v Technickém muzeu v Brně. Veřejnosti budou patřit po oba dva dny odpolední hodiny.

Více informací na: technicalmuseum.cz/

 

19. 8.

KOVÁŘSKÁ A KOLÁŘSKÁ SOBOTA

Technické muzeum v Brně připravilo na sobotu 19. srpna 2017 od 10.00 do 17.00 zábavný i poučný program s názvem Kovářská a kolářská sobota určený rodinám s dětmi, prarodičům s vnoučaty i všem ostatním zájemcům o tradiční řemesla.V Kovárně v Těšanech se děti dozvědí, že v kovářské dílně se vedle práce na kovadlině konaly také další činnosti, a to související zejména s kolářským řemeslem. Děti se na krátkou dobu stanou tovaryši v kovárně a během interaktivního programu se seznámí s kovářským i kolářským řemeslem.Prohlédnou si nářadí a materiály, které kováři a koláři používají a zkusí s nimi jednoduché pracovní úkony. Na závěr získají tovaryšský výuční list, který na místě ozdobíme skutečnou voskovou pečetí se znakem těšanské kovárny. Ukázky kovářské práce budou předvádět profesionální umělečtí kováři.

technicalmuseum.cz

 

21. 8. / 10:00 - 12:30

VYROB SI LEPORELO

Vyrob si leporelo - Brno

 

Výtvarná dílna, na které si budou moci účastníci vyrobit vlastní leporelo, je speciální hned v několika ohledech. Tentokrát s sebou můžete vzít své děti a tvořit společně s nimi. Vítáme všechny kluky a holky od pěti let, mladší děti jedině s doprovodem. Vyrobit si leporelo ale může kdokoliv, takže i dospělí. Dílna navíc bude tzv. English friendly, protože oba dva želví lektoři, Irena a Tomáš, hovoří anglicky.

Co musíte udělat proto, abyste se mohli zúčastnit? Pohlídejte si, že jste se přihlásili. Zaregistrujte se tady: https://docs.google.com/forms/d/1rEJe8rNmQnwzcF2eixQXFsXxI8CqehVDWF8sR1cPgBM/viewform?ts=597a2e16&edit_requested=true

 

od 26. 8

LVI SE VRACEJÍ V ZOO BRNO

Lvy najdete u Africké vesnice na samém vrcholku Mniší hory. Expoziční část stavby, o rozloze přibližně 2000 m2, tvoří hlavní výběh, který je lemovaný návštěvnickou trasou. Expozice využívá stávající zeleň a členitost terénu. Doplněná je jezírkem a několika vyvýšenými pahorky, které lvi rádi využívají k odpočinku.

Pozorovací místa pro návštěvníky jsou komponována například jako osamocená domorodá chýše, havarované letadlo nebo jako průhled bujnou vegetací. Součástí komplexu jsou také zázemní vytápěné ubikace se třemi oddělenými boxy, obslužnou zónou, prostory pro chovatele a odstavným neexpozičním výběhem.

DALŠÍ INFORMACE NAJDETE ZDE.

 

26. 8.

DEN ADOPTIVNÍCH RODIČŮ V ZOO BRNO

Tradiční akce se tentokrát uskuteční 26. srpna. Pokud jste přispěli na chov některého ze zvířat v Zoo Brno, máte vstup zdarma! Dobrou zprávu jsme si ale nachystali i pro ostatní. Celý program si mohou užít také všichni návštěvníci, kteří poslední srpnovou sobotu na Mniší horu přijdou. Těšíme se na vás!

zoobrno.cz

 

26. 8./ 9:30 - 15:30

BĚŽÍME NA HRAD

V sobotu 26. srpna 2017 se na louce pod hradem Veveří uskuteční další část běžeckého krosového seriálu Běžíme na hrad. Běžecký den s cílem na Veveří má pro vás připraveno několik tras na výběr.

Více informací na http://www.veveri.cz/

 
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2017 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 10.8.2017
Redakční Systém redaQ