Dnes je čtvrtek 18. duben 2019, svátek má Valérie, zítra Rostislav

Účast v soutěži Obec přátelská rodině v roce 2008Město Brno získalo titul "Obec přátelská rodině za rok 2008 v kategorii měst nad 50tis. obyvatel"

 

Do soutěže Obec přátelská rodině se v roce 2008 přihlásilo celkem 218 obcí, měst či městských částí. Město Brno soutěžilo v kategorii měst s počtem obyvatel nad 50 tisíc. V této kategorii soutěžilo spolu s dalšími 13 městy, z nichž tři postoupila do finále. Ve finálovém kole se město Brno utkalo s Havířovem a Hradcem Králové a obsadilo první místo. Město Brno tímto vítězstvím získalo prestižní titul „Obec přátelská rodině roku 2008 v kategorii nad 50 000 obyvatel“ a finanční odměnu 2 mil. Kč. Tuto částku město Brno obdrželo formou dotace, která musela být vyčerpána v průběhu roku 2009. Výhra byla použita na několik dílčích projektů, které měly za cíl především zvýšení kvality života rodin ve městě Brně a posílení prorodinného klimatu ve společnosti prostřednictvím aktivit , které ulehčí rodinám naplňování jejich potřeb.

Více o soutěži Obec přátelská rodině na http://2008.obecpratelskarodine.cz/

Projekty realizované z dotace získané výhrou v soutěži

  1. Projekt Family Point
  2. Webová stránka města Brna pro rodiny včetně vytvoření loga rodinné politiky města Brna.
  3. Vytvoření informační brožury o flexibilních pracovních úvazcích a alternativních formách zaměstnávání „Nesnadné neznamená nemožné“. Tuto brožurku můžete získat na Odboru zdraví Magistrátu města Brna, Dominikánké nám. 3 nebo v Socio Info Centru na ulici Koliště 19 a nebo všech Family Pointech.
  4. Konference o rodinné politice města Brna se zaměřením na projekt Family Point a téma slučitelnosti rodiny a zaměstnání. Konference byla doprovázena propagací prorodinných organizací formou informačních plakátů a stolečků, kde organizace prezentovali svoji činnost.
  5. Přenosné informační tiskoviny s praktickými pokyny první pomoci při úrazech dětí.
  6. Předvánoční akce pro celou rodinu Ježíškova dílna. Ježíškova dílna byla dvoudenní akce pro rodiny, která proběhla ve dnech 18.-19.prosince 2009 v prostorách Minoritského kláštera přímo v centru města Brna. Organizátoři akce připravili pro návštěvníky tvořivé dílny, kde si rodiče s dětmi mohli v předvánočním čase vyrobit drobné dekorační předměty a tím i dárečky pro nadcházející vánoce.
  7. Návrh zpracování monitorovací zprávy o situaci rodin ve městě Brně. Jde o dokument, který byl zpracován pro Poradní sbor RMB pro rodinu, podle kterého bude postupováno při zpracovávání vlastní monitorovací zprávy o situaci rodin ve městě Brně. Dokument předkládá odůvodněný návrh na postup při tvorbě monitorovací zprávy, včetně návrhu jejího obsahu, s odůvodněním, proč byla do budoucí monitorovací zprávy zvolena navrhovaná témata včetně finanční rozvahy zpracování monitorovací zprávy. Monitoring života a potřeb rodin je základním předpokladem pro další kroky v podpoře rodiny ze strany města.
  8. Výroba propagačních předmětů.

 

 

 
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2019 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 18.10.2016
Redakční Systém redaQ