Dnes je čtvrtek 18. duben 2019, svátek má Valérie, zítra Rostislav

Zájmové činnosti pro dětiKontakty na organizace nabízející aktivity pro volný čas dětí naleznete zde:

http://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-socialne-kulturni/odbor-skolstvi-mladeze-a-telovychovy/volnocasove-aktivity/organizace-deti-a-mladeze/

 

The Little Gym

Kigginsova 2, Brno-Slatina 627 00

www.thelittlegym.eu/brno

e-mail : brno@thelittlegym.eu

Tel: 515 535 573

Nabídka služeb:

The Little Gym® je sportovní zařízení pro děti, centrum pohybových aktivit, které  podporuje harmonický a všestranný rozvoj dětí. Program zahrnuje gymnastiku, hry, základy sportů a také spoustu hudby. Je přizpůsobený jednotlivým věkovým skupinám dětí od 10 měsíců do 12 let. Cvičení probíhá v barevné tělocvičně plné nejrůznějšího nářadí a pomůcek, která je určena pouze dětem. Kurzy v českém i anglickém jazyce vedou školení instruktoři.

Bezbariérový přístup: ano

 

Centrum volného času Bystrouška při DDM Helceletova 4

Fleischnerova 1a, Brno - Bystrc, 635 00

www.ddmhelceletova.cz/bystrouska/

e-mail: misa.bystrouska@seznam.cz

Tel.: 546 215 652

Nabídka služeb:

Dopolední výukové programy pro školy, odpolední kroužky pro děti ( od miminek přes všechny věkové skupiny školáků po středoškolskou a vysokoškolskou mládež), večerní kurzy pro dospělé, víkendové akce pro zájmové skupiny a pro veřejnost. Naši specializací je chov terarijních zvířat, která zapojujeme do mnoha našich aktivit. Pro předškolní děti máme kroužky pohybové a výtvarné, pro školáky sportovní, country tance, chovatelské, přírodovědné, hudební, poznávací, letecké modeláře, šermíře, zumbu, jógu, turistické. Pro dospělé máme předporodní přípravu, jazykové kurzy, jógu a country tance.

Bezbariérový přístup: ano

Centrum volného času Žebětín, o.s.

Křivánkovo náměstí 15, Brno - Žebětín, 641 00

www.cvocek.navolno.cz

e-mail: saxi@volny.cz

Tel.: 776 364 320

Nabídka služeb:

Volnočasové aktivity - zájmové kroužky, jednorázové akce pro celou rodinu, pobytové a příměstské tábory.

Bezbariérový přístup: jak kdy, jak kam

Dětský klub FILIÁNEK, Filip Šnajder

Antonínská 18, Brno- střed, 602 00

www.filianek.cz

e-mail: fila@filia.cz

Tel.: 725 724 421

Nabídka služeb:

Taneční a baletní přípravky, Keramická dílna, Dívadelní kroužek, Pohybové hry, Angličtina hrou a cvičení na Bosu a Španělský tanec pro dospělé.

Dětský klub "Kamecháček"

Živného 1254/8, Brno 635 00

provozovna: Říčanská 5, Brno - Kamechy

www.kamechacek.cz

e-mail: kamechacek@gmail.com

Tel.: 605 916 603

Nabídka služeb:

Programová náplň:

1) Klubík Rosnička- pobyt dětí bez rodičů ( každý všední den od 8:30 - 12:30 )

2) Klubíky pro děti s rodiči - cílem je, aby se rodiče a děti měli možnost blíže seznámit, pohrát si, zacvičut a získat tak sociální vazby přímo v místě svého bydliště.

3) Kroužky a další volnočasové aktivity pro děti a dospělé - např. výtvarné dílny, zpívanky, ozdravné pobyty, závody, mikulášské besídky apod.

Bezbariérový přístup:

Dětský klub "Medlánci"

Hudcova 239/7, Brno 621 00

www.medlanci.cz

e-mail: medlanci@gmail.com

Tel.: 607 185 537

Nabídka služeb:

Programová náplň:

1) Klubík Rosnička - pobyt dětí bez rodičů ( každý všední den od 8:30 - 12:30 )

2) Klubíky pro děti s rodiči - cílem je, aby se rodiče a děti měli možnost blíže seznámit, pohrát si, zacvičit a získat tak sociální vazby přímo v místě svého bydliště.

3) Kroužky a další volnočasové aktivity pro děti a dospělé - např. výtvarné dílny, zpívanky, ozdravné pobyty, závody, mikulášské besídky apod.

Bezbariérový přístup:

Junák - svaz skautů a skautek ČR, Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn

Ochoz u Brna 235, 664 02

www.kapraluvmlyn.cz

e-mail: info@kapraluvmlyn.cz

Tel.: 420 544 212 993

Nabídka služeb:

Junák, Kaprálův mlýn se zaměřuje na ekologickou a environmentální výchovu dětí a mládeže. Poskytuje ubytování až pro 55 osob a stravování ( možno i vegeteriánské, veganské, bezlepkové ) přímo v budově ekologického střediska. V areálu Kaprálova mlýna naleznete volejbalové hřiště, ohniště, sad, tábořiště apod. Nabízíme jednodenní exkurze Údolím Říčky ( jeskyně Pekárna, Švédův stůl, chráněné biotopy, ponory, vyvěračky), exkurze za krásami Moravského Krasu ( Josefovské údolí, Macocha, Punkevní jeskyně), vícedenní programové pobyty ( tábor pro rodiče a děti, ekologický víkend pro rodiny) a taktéž outdoorové aktivity (slaňování s certifikovanými lektory, aquazorbing, aktivní speleologie).

Bezbariérový přístup: ne

JUNIOR - Dům dětí a mládeže

Dornych 2, Brno

pobočky:

hlavní pobočka

Dornych 2, Brno 602 00

www.junior.cz

e-mail: info@junior.cz

Tel.: 543 211 599, 608 964 695

Nabídka služeb:

Pravidelná činnost kroužků a kurzů v oblastech: výtvarná výchova, keramika, točení na kruhu, tělovýchova a sport - stolní tenis, sebeobrana, šachy, šerm historický i dřevárenský, aerobik, hip - hop, body form, Zumba, bosu, freestyle football, cvičení pro rodiče s dětmi a jiné. Dále pak výuka cizích jazyků, výuka hry na kytaru akustickou i elektrickou, na flétnu i klávesy, robotika, elektronika, modeláři letečtí, plastikoví i železniční, klub vědy a techniky, klub deskových her. Pořádáme letní i zimní pobytové tábory, tábory s výukou lyžování a snowboardingu, letní tábor u moře, příměstské tábory, výtvarné dílny, příležitostné akce pro veřejnost apod.

Bezbariérový přístup: zatím ne

pracoviště VRANOVÁČEK:

Vranovská 17, Brno 614 00

www.junior.cz

e-mail: vranovacek@junior.cz

Tel.: 776 346 834

Nabídka služeb:

Nabízí pestrou nabídku volnočasových aktivit pro žáky základních škol: kroužky stolního tenisu, fotbalu, florbalu, modelářských kroužek, foto kroužek, free kluby se zaměřením na výtvarné aktivity. V době školních prázdnin pořádá příměstské tábory a sportovní soustředění. Příležitostné akce pro rodiče s dětmi jako například kreslení na chodníky, výtvarná soutěž apod.

Bezbariérový přístup: ne

pracoviště SLUNÍČKO

Tuháčkova 39, Brno - Komárov 617 00

www.junior.cz

e-mail: slunicko@junior.cz

Tel.: 775 739 803

Nabídka služeb:

Nabízí širokou nabídku volnočasových aktivit jako jsou kroužky, kurzy a tábory. Pro širokou veřejnost tématocký zaměřené keramické dílničky, pro maminky na mateřské dovolené kluby maminek zaměřené na výtvarnou výchovu, pro maminky s dětmi od 3 let kroužek "mrňouskova keramika". Dětem základních škol jsou určené kroužky z oblasti taneční, výtvarné, keramické, sportovní, jazykové i hudební. V době školních prázdnin organizujeme příměstské tábory a sportovní soustředění.

Bezbariérový přístup: ano

pracoviště PALETA

Touškova 9, Brno - Židenice 615 00

www.junior.cz

e-mail: paleta@junior.cz

Tel.: 777 893 212

Nabídka služeb:

Pestrá nabídka volnočasových aktivit formou kroužků, kurzů, příměstských táborů, výtvarných dílen a jiných příležitostných aktivit pro děti i jejich rodiče. Nově nabízíme Family Klub a dopolední hlídání dětí od 2 let BROUČCI s výchovně vzdělávacím programem, vždy od pondělí do středy od 8,30 do 12,00 hod.

Bezbariérový přístup: ne

pracoviště PŘÍRODOVĚDNÁ STANICE KAMENÁČKY

Kamenáčky 4a, Brno - Židenice 636 00

www.junior.cz

e-mail: kamenacky@junior.cz

Tel.: 776 049 454

Nabídka služeb:

Nabízí činnost tematicky a odborně zaměřenou na přírodovědu, zoologii, chovatelství a ochranu přírody. Dále pak exkurze, akce, výjezdy a příměstské tábory.

Bezbariérový přístup: ne

pracoviště FANTÁZIE

Tilhonova 49, Brno - Slatina 627 00

www.junior.cz

e-mail: fantazie@junior.cz

Tel.: 539 085 766

Nabídka služeb:

Široká nabídka volnočasových aktivit - pravidelné zájmové činnosti - kroužků a kurzů zaměřených na sport, výuku jazyků, hudební a výtvarné aktivity, keramiku a rukodělné činnosti, na rozvoj logického myšlení formou deskových her, na vědu a techniku hrou - kluby vědátoru aj. a příležitostných akcí - pobytových či příměstských táborů, táborů pro děti či rodiče s dětmi, tvořivých dílen pro všechny cílové skupiny. Realizace akcí pro širokou veřejnost zaměřených na české tradice, sport a pobyt v přírodě apod. Příprava dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a výukové programy pro základní školy.

Bezbariérový přístup: ne

 LUŽÁNKY - středisko volného času, Brno, Lidická 50

pracoviště Lidická

Lidická 50, Brno - střed 658 12

www.luzanky.cz

e-mail: lidicka@luzanky.cz

Tel.: 549524 111

Nabídka služeb:

Kroužky pro děti od 3 let, mládež a dospělé. Pobytové akce, tábory, příměstské tábory. Neorganizované setkávání maminek, Family Point, kroužek pro rodiče s dětmi ( Tvoříme spolu ), víkendové a tradiční akce pro veřejnost ( vánoční a velikonoční dílny, mikulášské besídky, čarodejnice, výstavy ).

Bezbariérový přístup: ano

pracoviště LABYRINT 

Švermova 19, Brno - Bohunice 625 00

www.luzanky.cz

e-mail: labyrint@luzanky.cz; tom@luzanky.cz

Tel.: 547 354 383, 604 919 120

Nabídka služeb:

Kroužky pro děti a mládež ( včetně předškoláků), pobytové akce, tábory i příměstské - specifické zaměření na divadlo, film a tanec, kulturně společenské akce - divadelní představení, přehlídky a dílny.

Bezbariérový přístup: ano

pracoviště Lány

Lány 3, Brno - Bohunice 625 00

www.luzanky.cz

e-mail: lany@luzanky.cz

Tel.: 547 240 937, 734 756 068

Nabídka služeb.

Baby klub - pro maminky s dětmi od 0,5 do 3 let, Maceška - dopolední program pro děti bez doprovodu rodičů, dopolední a odpolední volné herny pro maminky s dětmi, odpolední herna - program pro děti bez rodičů. Kroužky pro děti a mládež. Pobytové akce a tábory( i příměstské ).

Bezbariérový přístup: ne

pracoviště LATA

Plovdivská 8, Brno - Žabovřesky 616 00

www.luzanky.cz

e-mail: lata@luzanky.cz

Tel.: 549 216 949, 602 751 385

Nabídka služeb:

Nabízíme rodičům aktivity, které omezí možnou sociální izolaci a poskytnou celé rodině možnost kvalitního a poučného prožití raného rodičovství. Kurzy a přednášky pro nastávající rodiče, laktační poradnu a kroužky. Program kroužků pro rodiče s dětmi je strukturován podle věku dětí. Pro kroužky větších dětí s rodiči je pak lekce půlená na společné cvičení rodičů s dětmi a výtvarnou část, největší děti už obvykle volí specializovaný kroužek výtvarný, hudební, pohádkový, sportovní nebo řemeslný. Kromě pravidelných aktivit nabízíme i příležitostné akce pro veřejnost. Dalšími aktivitami jsou pobytové akce a tábory i příměstské. Nabízíme také Macešku - dopolední hlídání dětí s výchovným a výukovým programem. Dále nabízíme Cvičení rodičů s kojenci. Kurz cvičení a péči o děti do 1 roku, 8 lekcí po 120 minutách.

Bezbariérový přístup: ano

 pracoviště LÁVKA

Kraví hora 5, Brno - střed 602 00

www.luzanky.cz

e-mail: lavka@luzanky.cz

Tel.: 541 213 993, 734 756 051

Nabídka služeb:

Tvůrčí projekty s mládeži v oblasti - film, video, foto, hudba. Práce kroužků a pravidelná činnost. Individuální průprava a realizace osobních projektů. Výukové programy pro základní a střední školy z oblasti mediální výchovy.

Bezbariérový přístup: ne 

pracoviště LEGATO

Stamicova 7, Brno - Kohoutovice 623 00

www.luzanky.cz

e-mail: legato@luzanky.cz

Tel.: 547 250 248, 739 214 558

Nabídka služeb:

Nabízíme kroužky pro děti a mládež po celý rok. Dále také kulturní akce pro mládež a dospělé - divadelní představení, přehlídky a festivaly, koncerty mladých hudebních kapel, filmový festival, pouliční divadlo atd., fuguje u nás otevřený klub pro mládež a Cirkus LeGrando. Najdete u nás také nabídku prázdninových táborů, příměstských táborů a pobytových akcí. Schází se u nás klub maminek.

Bezbariérový přístup: ano

pracoviště LESNÁ

Milénova 13, Brno - Lesná 638 00

www.luzanky.cz

e-mail: lesna@luzanky.cz

Tel.: 545 222 070, 734 756 059

Nabídka služeb:

Nabízíme kroužky pohybového, výtvarného, hudebního i přírodovědného zaměření. Najdete u nás Macešku - dopolední hlídání dětí s výchovným a výukovým programem a Lanové centrum - netradiční sportovní areál pro děti, mládež i dospělé. Nabízíme také pobytové a příměstské tábory.

Bezbariérový přístup: ano

Lanové centrum PROUD Brno - Lesná

Milénová 13, Brno - Lesná 638 00

www.lanovecentrum.cz

e-mail: brno@lanovecentrum.cz

Tel.: 607 111 477

Nabídka služeb:

Lanové centrum - netradiční portovní areál pro děti, mládež i dospělé.

Bezbariérový přístup: ano

pracoviště LINKA

Kosmonautů 4, Brno - Starý Lískovec 625 00

www.luzanky.cz

e-mail: linka@luzanky.cz

Tel.: 547 223 074, 739 211 200

Nabídka služeb:

Nabízíme kroužky pro děti a mládež po celý rok. Dále také kulturní akce pro děti, mládež a dospělé. Najdete u nás nabídku prázdninových táborů, příměstských táborů a pobytových akcí. Nabízíme také program pro rodiče s dětmi Barvínek, keramiku pro rodiče s dětmi a hlídací koutek Kulička pro děti od 3 let.

Bezbariérový přístup: ne

pracoviště LOUKA

Bzenecká 23, Brno - Vinohrady 628 00

www.luzanky.cz

e-mail: louka@luzanky.cz

Tel.: 776 030 758

Nabídka služeb:

Hlídání dětí v miniškolce Maceška, Family Point, kroužky pro děti ( od 1 roku ), mládež a dospělé. Kroužky jsou zaměřeny na výtvarné aktivity, sportovní a taneční aktivity, jazyky, kroužky pro předškolní děti a rodiče a najdete u nás i cvičení pro maminky s hlídáním dětí. Během roku pořádáme akce pro veřejnost, příměstské tábory a zimní pobyty pro rodiče s dětmi. V létě nabízíme příměstské i pobytové tábory.

Bezbariérový přístup: ano

 pracoviště LYSKA

Oblá 51c, Brno - Nový Lískovec 634 00

www.luzanky.cz

e-mail: lyska@luzanky.cz

Tel.: 547 351 031, 732 367 679

Nabídka služeb:

Nabízíme kroužky pro děti a mládež. Pořádáme kulturní akce a dílny pro mládež a dospělé. Najdete u nás také nabídku prázdninových táborů, příměstských táborů a pobytových akcí. Pro rodiče nabízíme Macešku - dopolední program pro děti bez doprovodu rodičů. děti, které nechtějí chodit do žádného kroužku se mohou scházet v klubu SKA a maminky s dětmi v klubu Obláček.Funguje také u nás Klub Seniorů.

Bezbariérový přístup: ano

Vzdělávací centrum CREATIS

Královopolská 35, Brno - Žabovřesky 616 00, kurzy probíhají na Botanické 13, Brno - střed 602 00

www.creatis.cz
Mail.: creatis@seznam.cz
Tel.: 775 641 097

Nabídka služeb:

Nabízíme dlouhodobé i krátkodobé kurzy a volnočasové kroužky pro děti a mládež, rodiče s dětmi, nastávající maminky a dospělé. Jako akreditovaná instituce MŠMT se dále zabýváme vzdělávací činností odborné i laické veřejnosti v oblasti výchovy a vzdělávání se zaměřením na výtvarnou, dramatickou a artefiletickou výchovu a expresivní terapie ( arteterapie, muzikoterapie, tanečně pohybová terapie, dramaterapie aj. ).

Bezbariérový přístup: ano

GoKids! Centrum

Hybešova 17, Brno - Staré Brno, 602 00

www.gokids.cz/brno
Mail: brno@gokids.cz
Tel.: 723 367 829

Nabídka služeb:

Poskytujeme služby pro rodiče a děti od narození do 6 let. Soustředíme se primárně na děti do 3 let, jejich výchovu a spokojenost. Najdete u nás semináře, workshopy pro maminky, kurzy pro děti. Např. znakování Baby Signs, angličtina GoKids!, francouzština, Mintessori dílničky i jesle pro děti 1-4 roky.

bezbariérový přístup: ne

Aktivity pro rodiny s dětmi v těsné blízkosti Brna:

K-Fontana, o.s., Kanice 188, 664 01 Bílovice nad Svitavou

www.prodetibrno.info                                                                                                              mail:info@prodetibrno.info                                                                                                                         tel.:608 854 359

Výlety s koněm, výuka jízdy na koni, hlídání dětí, doučování, úklid, výuka hry na hudební nástroje, kurzy pro maminky.

 Mgr. Radmila Nemkyová

Provozovny: FITNESS CENTRUM "KAMEŇÁK", Oblá 51, Brno - Bohunice, 634 00

                  FSpS MU Univerzitní kampus, Kamenice 3, Brno - 625 00

www.cvicenicko.cz

e-mail: nemkyova@cvicenicko.cz

Tel.: 604 252 137

Nabídka služeb:

Veselé cvičení pro rodiče s dětmi od 1,5 roku a děti od 3 do 9 let. "Cvičeníčko" jsou tématicky zaměřené hodiny intenzivního pohybu s důrazem na rozvoj obratnosti a základy gymnastiky pro děti od předškolního věku. Od září do června organizujeme kroužky pro děti od 1,5 roku s rodiči a od 3 do 9 let bez rodičů. Absolvování kroužků pomáhá dětem vytvořit si kladný vztah k pohybu a sportu a připravuje je na přechod do sportovních oddílů různých sportů od rekreační až k výkonnostní či vrcholové úrovni.

Bezbariérový přístup: ne

Montessori - vzdělávací rodinné centrum

Ječná 29a, Brno - Řečkovice, 621 00

www.montessori-brno.cz

e-mail: info@montessori-brno.cz

Tel.: 732 859 257

Nabídka služeb:

Pro děti od 3 let nabízí Montessori centrum programy bez rodičů ( Školička, Poznávání světa hrou, Školáci). Dítě se zde učí zodpovědnosti za své věci i za svou práci. Všechny programy Montessori centra vycházejí z principů Montessori pedagogiky. Děti pracují s kvalitními didakticjkými pomůckami, které je rozvíjejí ve všech oblastech.

Bezbariérový přístup: ano

S LEHKOU HLAVOU

Kounicova 10, 602 00 Brno

www.slehkouhlavou.cz

e-mail: studio@slehkouhlavou.cz

Tel.: 732 976 541

Nabídka služeb:

Milé malé, takřka rodinné studi(jk)o S LEHKOU HLAVOU pořádá pravidelné lekce jógy, tance, meditaci a lebedění pro děti i dospěláky. Pro rodiny s malými batolaty i odrostlejšími dětmi pořádáme pravidelné lekce Jógy pro děti, tvořivá dodpoledne Arte pro děti a mámytáty nebo Jögu pro mámy s Kulihrášky. Dospělí a prací zmnožení si k nám přicházejí odpočinout na lekce Jögy, Power jógy, Hatha jógy, Sahaja meditací, Ashtanga jógy či Tanenční kontaktní improvizace a Contemporary dance. Několikrát do roka pořádáme víkendové pobyty spojené se zdravým pohybem a (b)lahoděním v přírodě.

Bezbariérový přístup: ano

 

TANEČNÍ ŠKOLIČKA IVY CENKOVÉ

Dvořáčkova 13, 602 00 Brno

www.tanecniskolicka.cz, www.facebook.com/tanecniskolicka

e-mail: i.cenkova@seznam.cz, tanecniskolicka@gmail.com

Tel.: 777 110 059

Nabiídka služeb:

Taneční školička Ivy Cenkové se zabývá výukou tance a baletu pro děti předškolního a školního věku. Výuka je zaměřena na celkový pohybový a taneční rozvoj dítěte. Během taneční průpravy zároveň dochází k rozvoji osobnosti a talentu dítěte. Taneční školička zároveň připravuje malé tanečníky a tanečnice pro přijetí na Základní umělecké školy.

Smyslem výuky je rozvíjet v dětech:

  • Pohyb
  • Nadání
  • Osobnost
  • Správné návyky
  • Chování
  • Správnou míru sebevědomí
  • Sebeprezentaci

 
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2019 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 27.9.2016
Redakční Systém redaQ