Dnes je pondělí 5. prosinec 2022, svátek má Jitka, zítra Mikuláš

Zápis ze setkání pracovní skupiny Work- Life Balance v Brně 26.-27.3. 2012Město Brno se stalo moderátorským městem pracovní skupiny "Work - Life Balance" pro rok 2012. Ve dnech 26. - 27. 3. 2012 tak uspořádalo setkání účastníků skupiny na téma "Bydlení přátelské dětem a plánování a vytváření prostorů přátelských dětem", které je zároveň hlavním tématem letošního roku sítě "Cities for Children".

Workshop byl orientován na Brno jako město přátelské rodině a jeho prorodinné aktivity. Zaměřili jsme se na příklady dobré praxe v oblasti slučitelnosti rodiny a zaměstnání a zjišťovali, zda i v otázkách bydlení příznivého dětem jde architektura v Brně kupředu nebo máme určité rezervy či plány do budoucna. Pověděli jsme si, na co by se měly obce zaměřit při plánování výstavby vhodné pro rodiny s dětmi a prohlédli zařízení, která byla vybudována právě pro děti. Cílem workshopu bylo mimo jiné navrhnout určitá opatření či doporučení, jak by měla vypadat architektura přátelská dětem, jak přizpůsobit venkovní prostory potřebám dětí a v neposlední řadě, jakým způsobem zajistit důstojné a bezpečné bydlení dětem ze sociálně slabších rodin.

Podrobné informace o průběhu workshopu naleznete v protokolu akce  ZDE.
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci
s Poradním sborem Rady města Brna pro rodinu, z dotace MPSV, kterou město Brno získalo výhrou v soutěži „Obec přátelská rodině v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel“ za rok 2008.
Foto Petrov: Miloslav Bouška

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2022 Brno | Město pro rodiny
Datum poslední aktualizace 18.10.2016
Redakční Systém redaQ